Žiarivé, preslnené ročné obdobie, na ktoré sa tešíme, je predo dvermi. Dožičte v ňom pleti dostatočnú ochranu už od jeho prvých lúčov a buďte stále svieža. Máme pre vás pár noviniek.   

S rešpektom k pokožke i planéte

Slnko je zradné. Aj keď má pozitívny vplyv na psychiku, dodáva energiu, podmieňuje základné životné rytmy, napomáha v tvorbe vitamínu D, umožňuje venovať sa športu a vodným radovánkam… jeho žiarenie, žiaľ, škodí. No je možnosť ako sa pred žiarením chrániť.

Inovovaný rad SUN Protect & Moisture okamžite chráni pred UVA a UVB lúčmi, poskytne pokožke 48-hodinovú hydratáciu a dokonca funguje v dokonalej rovnováhe s mikrobiómom pokožky. Starostlivá receptúra chráni aj pred predčasným starnutím pokožky, zabraňuje strate vlhkosti a je vodeodolná.

A pretože výrobca sa nestará len o kožu, ale aj o planétu, dbá na udržateľnosť. Vo výrobkoch nenájdete UV filtre: octinoxate, oxybenzone, octocrylene. Sú v súlade s právnym predpisom na Hawaji – Hawaii Reef Bill. Neobsahujú mikroplasty. Všetky fľašky sprejov na opaľovanie a po opaľovaní sú vyrobené z 95 % recyklovaného plastu, vonkajšie uzávery a uzávery pumpičiek sú zo 48 % z recyklovaných materiálov.

Všetky prípravky sú bezpečné tak ako pre človeka, tak aj pre prírodu, pretože sú až z 82 % biologicky rozložiteľné. Nezaťažujú ani naše zdravie, ani životné prostredie.

Minerálny štít

Aké fantastické by bolo, keby UV filtre okamžite chránili pokožku ako malé zrkadielka pred negatívnymi účinkami UV žiarenia? To je presne to, čo robí nový minerálny ochranný krém NIVEA SUN. Jeho zloženie je vhodné aj pre najcitlivejšiu a tiež detskú pleť. Pokožka tváre je tenšia a náchylnejšia na poškodenie. Naša tvár je vystavená slnku častejšie ako iné časti nášho tela. Každý deň, bez ohľadu na to, či je vonku zamračené a zima, alebo jasný, horúci deň. Preto potrebuje osobitnú ochranu.

Všetko, čo citlivá pleť potrebuje je nemastný, zmatňujúci krém s obsahom iba stopercentných minerálnych filtrov, ktoré na povrchu pleti vytvárajú ochranný film. Ten ako slnečný štít odráža slnečné lúče od pokožky, účinne chráni pred UVA a UVB lúčmi a nie je parfumovaný. Obsahuje tiež antioxidanty a bio aloe vera, ktoré chráni pleť pred poškodením pod vplyvom slnečného žiarenia a tiež pred predčasným starnutím. Je vodoodolný a vhodný na každodenné používanie. Neupcháva póry a zmatňuje, avšak bez bielych škvŕn na pokožke. A je vegánsky.

 

Neviditeľná ochrana

Potenie je prirodzené, ale v lete často znepríjemňuje život. Bez dezodorantu sa v lete nezaobídeme. Nový guľôčkový dezodorant s ľahkým sviežim zložením chráni 48 hodín proti poteniu a zápachu. Obsahuje magnézium, alebo inak horčík, ktorý je jedným najdôležitejších minerálov v tele. Výborne pôsobí na pleť a tiež má antistresové účinky. Okrem toho pomáha regulovať telesný systém, pôsobí protizápalovo, zvyšuje tvorbu energie a znižuje krvný tlak. Je toho toľko, čo všetko môže tento minerál ponúknuť, preto bolo logické, že sa stal hlavnou a veľmi účinnou zložkou prípravku. V jedinečnom zložení dezodorantu pracuje horčík ruka v ruke s kyselinou stearovou, ktorá je dôležitou zložkou rastlinných olejov a možno ju tiež nájsť v ľudskom tele. Účinne odpudzuje vodu a obnovuje kožnú bariéru. A tak tieto dve zložky zaisťujú prirodzenú ochranu potu a zápachu, ale bez akéhokoľvek použitia alkoholu a hliníkových solí.

Opálená rovno z kúpeľne

Opálená pokožka po celý rok? Nemusíte kvôli tomu lietať trikrát ročne k moru, postačí vám pár minút vo vašej kúpeľni. Nielen do plaviek je potrebné byť pripravená. Iba desať dní stačí, aby vaša pokožka vyzerala pevnejšie a opálenejšie. Koenzým Q10 spevňuje pokožku a regeneruje ju, zjemňuje a hydratuje, zatiaľ čo špeciálne látky ju dodávajú jemný, slnkom pobozkaný vzhľad ako od ozajstného slnka.

Opálená pokožka po celý rok? Nemusíte kvôli tomu lietať trikrát ročne k moru, stačí pár minút v kúpeľni. Tónovacie telové mlieko Sun Touch dodá pokožke prirodzené opálenie už po prvom použití. Obsahuje olej z jadierok z hroznového vína a výťažky z ginko biloby, a tak pokožke hĺbkovo hydratuje celý deň. Stačí mlieko naniesť na pokožku, rozotrieť a potom už si len užiť zamatovo hebkú a bronzovú pokožku.

Exotika v sprche

Užite si dotyk leta už v sprche. Osvieženie poskytnú rovnako chladivé kvapky vody i sprchovacie gély s príjemnou vôňou – je len na vás, čo vám je príjemné a čo máte najradšej. Sú tu tri nové limitované letné edície, ktoré vás zavedú na exotické pláže ai do trópov.

CAMARI