Ples je pre ženu výnimočná príležitosť, počas ktorej sa môže stať na jednu noc princeznou v krásnych šatách. Mnohé dámy strávia veľa času hľadaním pravých šiat, v ktorých budú očarujúce a ktoré im perfektne sadnú. Rovnako dôležité sú však aj vhodne zvolené šperky, ktoré celkovému vzhľadu dodajú punc pôvabu a luxusu. Viete, ako si vybrať tie správne?

Základné pravidlo

Šperky a šaty tvoria celok, a preto ich musíte vyberať vždy spolu. Často volia dámy na ples ako doplnok rodinné klenoty, ktoré nosia iba na výnimočné príležitosti. Ak už nejaký skvost v šperkovnici máte a zamerali ste sa výlučne na výber šiat, určite si ho vezmite so sebou na skúšku šiat.  Len tak uvidíte, či spolu ladia.


 

Šaty a šperky sa dopĺňajú

Všeobecné pravidlo je, že žena by na sebe nemala mať naraz viac ako dva, maximálne tri druhy šperkov. Najvhodnejšia je kombinácia náušníc a náramku alebo náhrdelníku.

Aksú šaty minimalistické, bez vzorov, kamienkov alebo čipky, môžete si dopriať aj extravagantnejšie šperky.

Ak je vaša róba bohatá na farby, riasenie alebo iným spôsobom púta pozornosť, svoju ženskosť lepšie podčiarknete jemnými šperkmi.

Rozhodli ste sa tento rok staviť na čiernu klasiku? V takom prípade odporúčame siahnuť po ligotavých visiacich náušniciach, tzv. „diamantových vodopádoch“, ako má v luxusnej kolekcii The Last Supper klenotnícka značka ALO Diamonds. Skvele zvýraznia obrysy tváre a navyše pôsobia luxusne a rafinovane.

Šperk ako kamufláž

Jeden výrazný doplnok dokáže viac, ako si myslíte. Sústreďte sa na postavu a povedzte si, ktoré časti tela by ste zvýraznili a na ktoré by ste naopak nechceli pútať pozornosť.

Ak je vašou prednosťou dekolt, voľte výrazný náhrdelník alebo visiace náušnice. Plnej tvári by ste masívnymi a okrúhlymi náušnicami nepolichotili. Orientujte sa radšej na jemnejšie náušnice a výrazný prsteň, ako je diamantový skvost ALO Fairytale Goddes od ALO diamonds.

H&B