Poradí vám nezávislá poradkyňa Mary Kay Stanka Šeminská

Krásna opálená bronzová pokožka je snom každej. Aby bola pleť krásne opálená, ale aj zdravá, potrebujeme ju chrániť. Slnečné lúče sú pre telo veľmi dôležité, pretože pomáhajú vytvárať D vitamín, nevyhnutný pre pevné kosti.

Aké problémy slnečné lúče spôsobujú

Nevhodným opaľovaním koža rýchlejšie starne. Môže dochádzať ku kožným alergiám a citlivosti alebo sa môžu vytvárať nepekné hnedé fľaky – pigmentové škvrny. Škvrny postihujú viac ako 90 % belochov nad päťdesiat rokov. U starších ľudí ich nájdeme na miestach, ktoré bývali najčastejšie vystavované slnečnému žiareniu. Na brade, nose či v okolí úst, na ramenách, rukách. Práve preto je nevyhnutná správna ochrana proti UV a UVB lúčov, kvôli ktorým kožné bunky reagujú zvýšenou tvorbou melanínu.

Ako zabrániť tvorbe pigmentových fľakov a starnutiu kože

Trpela som alergiou na slnko. Pokožku som mala vždy červenú a vyhádzali sa mi na nej drobné pľuzgiere. Až neskôr som zistila, že najčastejšou príčinou alergie sú parfumované opaľovacie prípravky. Preto odporúčam siahnuť po kvalitných, neparfumovaných produktoch, ideálne s obsahom lipozómov. Pobyt pri mori alebo na dovolenkách v horách často končí tým, že sa ľudia v prvých dňoch spália. Či už kvôli tomu, že podcenia intenzitu slnečných lúčov alebo použijú nevhodný ochranný faktor. Odporúčam začať s ochranným opaľovacím krémom s faktorom 50, ktorý pokožku bezpečne ochráni a pripraví na ďalšie opaľovanie. Opaľovací krém je vhodný aj pre malé deti, ktoré celé dni trávia vo vode. Vďaka lipozómom, ktoré sa dostanú hlbšie do pokožky a chránia ju dokonca aj pod vodou, sa jemná pokožka nespáli, ale krásne opáli.  Na výber je aj krém s ochranným faktorom 30, ktorý možno používať celé leto. S obidvomi krémami mám veľmi dobrú skúsenosť. Nikdy som sa s nimi nespálila ani sa mi nešúpala pokožka a vždy som z dovoleniek prišla krásne opálená.

Ako pleť regenerovať

Rovnako odporúčam chladivý regeneračný krém po opaľovaní. Obsahuje výťažky z aloe vera, veľmi rýchlo sa vstrebáva a príjemne chladí. Využívam ho pre celú rodinu aj na štípance od hmyzu. Jeho chladivý účinok  zabráni svrbeniu a pomôže rýchlejšie zahojiť podráždenú pokožku. Odporúčam ho aplikovať aj na herpes, pretože perfektne upokojí a potlačí tvorbu zápalu.

Ako udržať zdravé opálenie

Určite pravidelným krémovaním pokožky po kúpeli, aby sme ju hydratovali Úžasne pomáha aj jemné samoopaľovacie mlieko, ktoré obsahuje výťažky z kokosu a príjemne vonia. Opaľuje pokožku pomaly a nezanecháva na koži žiadne fľaky. Keď si ho večer nanesiete a zľahka rozotriete, nemusíte sa báť, že sa ráno zobudíte oranžové a zároveň budete mať vláčnu a jemnú pokožku. Rakovina kože je takmer neliečiteľná, preto je vhodné myslieť na prevenciu a zdravie.

Pokožku máme len jednu a preto rodine aj sebe doprajem vždy len tie najlepšie produkty.

H&B