Nezjednotený tón pleti a tmavé škvrny trápia mnohé ženy na celom svete. Opticky to pridáva roky a nie je ľahké sa ich zbaviť.  

Ako pigmentové škvrny vznikajú?

Hyperpigmentácie, alebo tmavé miesta na koži vznikajú nahromadeným melanínom, čo je kožné farbivo, ktoré je zodpovedné za farbu našej pleti. Niekedy ale v koži dochádza k jeho nahromadeniu, čo práve spôsobuje škvrny a nerovnomerný tón pleti. Rolu v ich vzniku hrá niekoľko faktorov: môžu to byť genetické predispozície, ale najčastejším dôvodom býva pôsobenie slnečných lúčov a UV žiarenia na pleť. Keď je totiž koža vystavovaná slnku, tak prirodzene produkuje melanín, ktorý sa môže nerovnomerne zafarbovať a ako starneme, môže to viesť až k tzv. „stareckým škvrnám“. Ďalším dôvodom hyperpigmentácií je hormonálna nerovnováha, napríklad počas tehotenstva alebo menopauzy alebo sa škvrny môžu objaviť po zápale kože, napríklad po akné.  

Riešenie:

NIVEA má skvelé riešenie, ktoré viditeľne funguje – nový rad Luminous630. Je výsledkom desaťročného výskumu. Po náročnom testovaní v laboratóriách najprv na bunkových kultúrach a potom na tisíc ľudských dobrovoľníkoch všetkých fototypov, našli odborníci patentovanú zložku, ktorá je veľmi účinná v bezpečnej liečbe a prevencii tmavých škvŕn. Ako funguje? Luminous630 je priťahovaný melanínovými aglomerátmi (pigmentové škvrny). Uzamykaním enzýmu tyrosinázy znižuje produkciu melanínu v jeho jadre, čo vedie k vyváženejšej pigmentácii.

Luminous630 pracuje na bunkovej úrovni s dvojakým účinkom:

1. Pôsobí na existujúce pigmentové škvrny, zosvetľuje ich a zmenšuje ich veľkosť.

2. Vyrovnáva produkciu nového melanínu, aby sa zabránilo vzniku nových škvŕn.

Aké sú účinky?

Bolo preukázané, že už za štyri týždne boli hyperpigmentácie menej viditeľné. Za osem týždňov sa intenzita škvŕn znížila až o 50 %. Ak sa výrobky používajú pravidelne, dochádza k neustálemu zlepšovaniu vzhľadu kože a úbytku jej farebných nerovnomerností.

Čo rad obsahuje:

Denný krém OF 50 Luminous630 Anti-Spot

Má ľahké a rýchlo sa vstrebávajúce zloženie s unikátnou patentovanou zložkou Luminous630, obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá reaktivuje bunky k produkcii vlastnej kyseliny, a tiež vitamín E, ktorý je silným prírodným antioxidantom. Vďaka vysokej a okamžite účinnej ochrane OF 50 s UV filtrami zabraňuje vzniku pigmentových škvŕn a starnutiu pleti spôsobenému slnkom.  Zmatňuje pleť a zlepšuje vzhľad nerovnomerného vzhľadu pleti spôsobeného mastnou pleťou.

Pleťové sérum Luminous630 Anti-Spot

Má ľahké a rýchlo sa vstrebávajúce zloženie s patentovanou zložkou Luminous630 v jej najvyššej koncentrácii. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá reaktivuje bunky k produkcii vlastnej kyseliny a tiež vitamín E, ktorý je silným prírodným antioxidantom.

H&B