Zima a nevľúdne počasie nabáda zaliezť domov a odpočívať. Čo tak spojiť príjemné s užitočným a dopriať trochu starostlivosti a rozmaznávania telu i pokožke? Urobte si čas pre seba, i keby to mala byť len chvíľka večer. Ideálny je víkend, ktorý dáva priestor na dostatočný odpočinok a relaxáciu.

 

Objavte zázrak aromaterapie

Azda žiadny zmysel  nepôsobí na naše pocity tak, ako čuch. Vône nám dodajú energiu, vzbudia túžbu alebo nás upokoja a príjemne naladia na spánok. Dožičte si ich nielen prostredníctvom vonných sviečok, na pomoc si vezmite aj éterické oleje. Nakvapkajte ich do aroma lampy, pridajte do kúpeľa alebo ich využite pri uvoľňujúcej masáži. Vôňu na seba môžete nechať pôsobiť aj prostredníctvom ošetrujúcej kozmetiky. Dôležité je však vybrať si správnu. Na relaxáciu a uvoľnenie stresu si vyberte, napríklad, nenapodobiteľnú a upokojujúcu vôňu levandule v telovom mlieku rovnakého názvu. Zahalí vás do upokojujúcej levanduľovej vône za pár sekúnd a prenesie vás do ďalekého Provensálska. Okrem toho, že pokožku prevonia, bude ju tiež intenzívne hydratovať a vyživovať. Je totiž obohatené o Intensive Moisture Serum, ktoré pokožke poskytuje štyridsaťosem hodinovú hydratáciu. Mlieko sa ľahko nanáša a vďaka ľahkej textúre sa i rýchlo vstrebáva.

Rozmaznávajte sa masážou

Na každodenný stres a napätie odpovedá telo najrôznejšími zdravotnými problémami. Ide najčastejšie o bolesti hlavy, stuhnutie krčnej chrbtice a nespavosť. Ideálna kompenzácia môže byť masáž. Nie je nad šikovné ruky odborníka, ale rovnako prospešná môže byť i masáž, ktorú si doprajete sami. Výhodou je, že poznáte svoje telo najlepšie, a preto sa môžete zamerať na citlivé miesta. Na pomoc si môžete vziať rôzne pomôcky, napríklad jemnú kefku alebo lufu, ktoré súčasne prekrvia pokožku a podporia prúdenie lymfy, to pomôže odplaviť z tela odpadové látky a toxíny.

Užite si kúpeľ

Nie je nad to, napustiť si plnú vaňu teplej vody, do ktorej pridáte zvláčňujúcu kúpeľovú soľ alebo penu. Vo vašom domácom spa by nemali chýbať ani sviečky, ktoré dokreslia hrejivú atmosféru. Variantom relaxácie vo vani sú potom dlhé minúty strávené v sprche, ktorá stres tiež spoľahlivo odplaví. Vezmite si sprchovací gél s vegánskym zložením, ktorý prevonia kúpeľňu exotickou intenzívnou vôňou. Odporúčame kombináciu acai, banán a kokosové mlieko.

Vyspite sa do ružova

Kvalitný a dostatočný spánok, ktorý predpokladá aspoň sedem hodín v perinách, je základom psychického i duševného zdravia. A podpisuje sa zásadne aj na vašom vzhľade. Aby ste sa dobre vyspali, chráňte sa pred modrým svetlom, ktoré vyžarujú nielen televízie a počítače, ale aj displeje telefónov. Vyvarujte sa konzumácie tučných a sladkých jedál a alkoholu a ak máte ťažkosti so zaspávaním, stavte na bylinkové čaje. Skvele funguje medovka i ľubovník.

Zakryte stopy únavy

V rámci rozmaznávania samej seba sa zamerajte aj na tvár a dožičte pleti regeneračnú pleťovú masku, ktorá ju napumpuje výživnými látkami. Vyskúšať môžete hoci obľúbené textilné masky, ktoré sa priložia na tvár a nechajú sa približne 15 až 20 minút pôsobiť. Vyskúšajte trebárs textilnú masku s olejom z okvetných lístkov ruže, ktorý je bohatý na vitamíny A a C. Ide o silné antioxidanty, ktoré podporujú regeneráciu buniek pleti a produkciu kolagénu. Zároveň chráni pleťové bunky pred pôsobením voľných radikálov. Ružový olej celkovo redukuje stopy starnutia, pleť rozjasňuje, upokojuje a zanecháva ju hodvábne jemnú.

  • 10 minútová hydratačná textilná maska, 1 ks, 2,69 eura

Intenzívne a dlhodobo hydratuje pleť, a to vďaka kyseline hyalurónovej a organickej ružovej vode.

H&B