Jeden z najobľúbenejších omladzovacích radov starostlivosti o pleť ponúka variant na suchú pokožku so sklonom k vráskam, ktorá kombinuje prirodzenú silu koenzýmu Q10, stopercentne identického s pleťou a k tomu pridáva benefity vzácneho a účinného bio arganového oleja.

Čo sa deje s pleťou časom?

Pokožka sa s pribúdajúcim vekom viac vysušuje – je vedecky preukázané, že až 40 % žien nad 60 rokov trápi suchá pleť. Vďaka tomu sa začínajú viac objavovať drobné vrásky a jemné linky. K spúšťacím faktorom patrí strata hydratácie a oslabenie funkcie kožnej bariéry. To vedie k menšej ochrane pokožky pred vonkajšími faktormi. Okrem toho sa metabolizmus kožných buniek spomaľuje, mení sa hormonálny systém a pri menopauze spomaľujú hladiny estrogénov tvorbu elastických vláken v pleti.  

Riešenie?

Nový rad prípravkov Q10 POWER Extra Nourishing spája dve vysoko účinné zložky: prirodzenú silu so stopercentne pokožke identickým koenzýmom Q10 a maximálne účinky arganového oleja. Koenzým Q10 omladzuje a dodáva pleti energiu, zatiaľ čo arganový olej vyživuje a posilňuje prirodzené ochranné funkcie pleti.

Sila koenzýmu Q10 v produktoch  je stopercentne zhodná s tým v pokožke. Koenzým Q10  obsahujú všetky kožné bunky. Dodáva pleti energiu, omladzuje ju a chráni. Avšak s postupom času sa jeho množstvo znižuje a pleť rýchlejšie starne. Q10 POWER obsahuje koenzým stopercentne identický s pleťou, vďaka novému procesu prírodnej fermentácie, ktorá zaisťuje jeho najvyššiu kvalitu. Túto novú, čistú a prirodzenú formu koenzýmu Q10 pokožka výborne znáša a dobre ju prijíma. Všetko dopĺňa kreatín, ktorý je nevyhnutný na správne fungovanie buniek a ich regeneráciu, pretože v pleti stimuluje tvorbu kolagénu.

Bohatstvo pre pleť: vzácny arganový olej

Tri nové prípravky obsahujú tiež veľmi vzácnu a účinnú prírodnú zložku – arganový olej v bio kvalite, ktorý sa často pre svoje účinky nazýva aj tekuté zlato. „Tento olej sa vďaka skrášľujúcim vlastnostiam používa už celé stáročia. Získava sa z plodov arganových stromov a je plný ošetrujúcich a výživných látok: esenciálnych mastných kyselín, posilňujúcich ochrannú kožnú bariéru pleti, silných antioxidačných polyfenolov a vysokého množstva vitamínu E. Vďaka tomu je pokožka chránená pred vnútornou dehydratáciou a vysúšaním,“ hovorí odborníčka Lara Terstegenová z výskumu a vývoja spoločnosti Beiersdorf AG.

H&B