Nadčasové líčenie pre každého

To, že naše mamy a babičky v Československu nehovorili make-upu inak ako Dermacol, je známy fakt. No rovnako tak platí, že aj po viac ako 55 rokoch majú produkty tejto značky svoje stále miesto v kozmetických taštičkách mnohých žien. Akurát s tým rozdielom, že dnes sú ich milióny a žijú vo viac ako 70 krajinách sveta. Chcete vedieť, ktoré z nich patria k absolútnym bestsellerom sú na najlepšej ceste zaradiť sa medzi kozmetické ikony ako legendárny Make-up Cover?

Make-up a spol.

Perfektná pleť bola odjakživa poslaním značky, ktorá v roku 1966 „stvorila“ jeden z prvých filmových make-upov. Vysokokrycí make-up Cover sa predáva dodnes  – ročne sa ho vyrobí viac ako  3 milióny kusov v celkom 19 odtieňoch, ktoré vyhovujú všetkým odtieňom pleti. Má extrémne vysokú kryciu schopnosť, takže je ideálny hlavne na špeciálne príležitosti. Mimochodom, práve jeho textúra a zloženie neskôr viedli aj  k vývoju špeciálneho  korektoru Xtreme Cover, ktorý je tiež vysokokrycí. Profesionálni vizážisti oba produkty používajú aj na kontúrovanie tváre. „Stačí použiť veľmi malé množstvo, ktoré najlepšie zapracujete do pokožky pomocou navlhčenej hubky,“ radí  vizážista Tomáš Vida, ktorý je dvorným vizážistom Dermacol už viac ako desaťročie. Postupne do ponuky Dermacol pribudli aj ďalšie typy make-upov, ktoré sa líšia zložením aj textúrou. Druhým najpredávanejším je dlhotrvácny make-up 24H Control. Je tekutý, pôsobí veľmi prirodzene, no na pleti vydrží až 24 hodín. Obsahuje koenzým Q10, takže ani o celom dni nebudete mať pocit vysušenia.

Vysokokrycí make-up Cover, Dermacol – 14,79 eur/ 30 g

Dlhotrvácny make-up 24H Control, Dermacol – 12,99 eur/ 30 ml

Vysokokrycí korektor Xtreme Cover, Dermacol  – 11, 99 eur

Báza pod make-up

Líčenie pleti dnes musí spĺňať dve hlavné požiadavky – pôsobiť prirodzene a vydržať. To si okrem iného vyžaduje aj správnu prípravu pleti ešte pred nanesením make-up. Túto úlohu splní podkladová  báza, alebo, ak chcete, primer. Dermacol ich má dnes v ponuke desať, no medzi najpredávanejšie patrí Satin make-up base. „Jej textúra dokonale priľne k pleti, vyhladí ju a tým zároveň predĺži trvácnosť líčenia. Jej výhodou jem že neupcháva póry a krásne vyhladí aj jemné vrásky a linky,“ hovorí vizážista.

Podkladová báza Satin, Dermacol – 14,90 eur/ 30 ml

Púder

Časy, keď púder pôsobil ako „omietka“ sú nenávratne preč. Dnes tejto kategórii kraľuje jemnosť a transparentnosť. Inými slovami, púder má predĺžiť výdrž make-upu bez toho, aby si to vôbec niekto všimol. Medzi najznámejšie a aj najobľúbenejšie púdre patrí transparentný fixačný púder, ktorý odporúča aj Asociácia vizážistov a stylistov Českej republiky. Dnes je už dostupný v štyroch odtieňoch. „Najčastejšie používam odtieň light. Je veľmi univerzálny a sedí každému tónu pleti, pretože sa farebne prispôsobí. Používam ho aj na baking očného okolia. Púder je veľmi jemný, preto stačí len malé množstvo,“ radí vizážista Tomáš Vida.

Transparentný fixačný púder, Dermacol – 11,99 eur/13,5 g

Lícenka

Svieža pleť nikdy nevyjde z módy a osvedčeným trikom, ako ju dosiahnuť je použiť lícenku. V portfóliu Dermacol ich nájdete viac, no k najpredávanejším patrí lícenka s reliéfom Prahy, ktorú značka uviedla na trh pri príležitosti 55. výročia svojho vzniku. Upúta  vzhľadom aj funkčnosťou. „Obsahuje farbu na líčka aj kontúrovaciu farbu, ktorú používam pod lícne kosti. Pri dennom líčení môžete farby zmiešať a aplikovať na celú plochu lícnej kosti, až k uchu. Tvári tak dodáte prirodzený vzhľad a bude vyzerať sviežo,“ opisuje produkt Tomáš Vida.

Bronzujúca lícenka s reliéfom Prahy, Dermacol – 11, 49 eur

Obočie

Obočie je posledných pár rokov doslova stredobodom záujmu vizážistov aj bežných žien. Aj preto rôzne techniky na jeho úpravu znamenajú stále rozrastajúcu sa ponuku produktov. Odlišujú sa textúrou, aplikátormi a predovšetkým výsledným efektom. K najobľúbenejším v ponuke Dermacol patrí fixka na obočie Microblade tattoo inšpirovaná špeciálnou technikou tetovania obočia. Vyhovuje takmer každému typu obočia. „Má aplikátor podobný hrebienku, ktorý pri aplikácii dokonale imituje chĺpky. Výsledný efekt je veľmi prirodzený a dlhotrvácny,“ vysvetľuje Tomáš Vida.

Fixka na obočie 16H Microblade tattoo, Dermacol – 7,99 eur

Očná linka

Očná linka je dnes trendy, a to bez ohľadu na to, či sa líčite do práce alebo na večeru. Okrem klasickej čiernej sú „in“ aj iné farby a najmä rôzne grafické tvary, ktoré si vyžadujú kvalitný produkt na líčenie aj pevnú ruku. V ponuke Dermacol nájdete osem druhov očných liniek. Od drevených a automatických ceruziek, cez farebné a krémové linky až po fixky. „Na vytvorenie očnej linky je najdôležitejšie tenký aplikátor, ktorý vytvorí precízne detaily. Ja používam fixku Precise v čiernej, hnedej a sivej farbe. Jednoducho ňom vykreslíte linku popri riasach, ale aj v záhybe oka či vo vnútornom kútiku.“ radí vizážista.

Očná linka Precise- black, brown, grey, Dermacol – 4,99 eur/1ml

Riasenka

Riasenky od Dermacol patria medzi najpredávanejšie. Medzi takmer dvoma desiatkami druhov nájdete objemové, predlžujúce, so silikónovou alebo prírodnou kefkou, vodoodolné či s rastovým sérom. Dlhoročným bestsellerom je riasenka Imperial. „Má prírodnú kefku s husto posadenými štetinami. Na oku vytvára maximálny objem a predĺženie. Jej zloženie je obohatené o výťažky z bambusu a vitamín E, takže riasy vyživuje. Ja mám na nej najradšej intenzitu čiernej farby a odolnosť.“ pochvaľuje riasenku vizážista.

Riasenka Imperial, Dermacol – 1,99 eur/13 ml

Rúže

Kedysi bolo úlohou rúžu dodať perám farbu, dnes sa od neho očakáva oveľa viac. Skrášliť, zvýrazniť, hydratovať aj ošetriť – to všetko ideálne na celý deň. Aj preto je dnes z 11 dostupných typov rúžov a leskov od Dermacol je  najpredávanejší práve  dvojfázový rúž 16H Lip colour. Nesklame vás svojou pigmentáciou ani výdržou. Súčasťou balenia je aj vyživujúci balzam, ktorý perám dodá lesk a výživu. Tomáš Vida ho používa už roky „Na výber je široká škála XY odtieňov a pravidelne pribúdajú nové. Môj favorit je prirodzený ružový odtieň číslo 35. Na výber sú však aj červené, sýte ružové či nude odtiene.“.

Dlhotrvácna dvojfázová farba na pery 16H Lip Colour, Dermacol – 8,79 eur/ 3 ml + 4,1 ml

H&B