Potrebujete vzpruhu na pleť? Siahnite po sérach, ktoré v starostlivosti zažívajú veľký boom.

Dve horúce anti-age koncentrované novinky prinesú profesionálne výsledky aj v domácej starostlivosti.  Už dávno neplatí, že pre každodennú starostlivosť o pleť postačia krémy. Pleť toho s vekom a tiež pod vplyvom okolitých vplyvov a životného štýlu potrebuje oveľa viac. Preto sú špeciálne séra nabité najkoncentrovanejšími a najsilnejšími účinnými látkami, ktoré sú „hnacou silou“ pre pleť. A pretože dlhý čas nebolo možné chodiť do kozmetických salónov, extra rozmaznávajúcu starostlivosť bolo nevyhnutné riešiť doma,  predovšetkým sérami. Preto niet divu, že sa v poslednom roku sa trh s týmto segmentom zdvojnásobil.

Čo pleť potrebuje? 

Každá pleť je iná a má individuálne potreby. Rovnako to platí i v starostlivosti. Preto pleťoví experti značky NIVEA vyvinuli nový rad dvoch koncentrovaných pleťových sér nielen podľa najnovších vedeckých poznatkov, ale aj podľa individuálnych potrieb pleti. Ultra ľahká textúra kombinuje hydratačný ošetrujúci komplex s účinnými aktívnymi zložkami, ktoré dodávajú pleti od prvej kvapky mladší a prirodzene žiarivý vzhľad. Zloženie obsahuje aspoň 98 % ingrediencií prírodného pôvodu. „Naše NIVEA CELLULAR Professional séra kombinujú hydratačné zložky s vyživujúcimi olejmi. Obsahujú tiež dve kľúčové omladzujúce látky – kyselinu hyalurónovú a phytoretinol,“ hovorí Dr. Janina Nizet z výskumu a vývoja značky.

Aké sérum si vybrať?

Nové séra s dvoma rôznymi účinnými zloženiami menia každodennú starostlivosť na ešte účinnejšiu – len pár kvapiek denne postačí pre naozaj viditeľný efekt. A to vďaka individuálnemu zloženiu, každé obsahuje kombináciu 9 % ošetrujúceho komplexu a jednej naozaj kľúčovej aktívnej zložky.

Ak vašej pleti chýba hydratácia:

Profesionálne sérum Cellular Hyaluron

Kyselina hyalurónová, jedna z hlavných zložiek séra, zlepšuje schopnosť pleti zostať hydratovaná. Ide o makromolekulu cukru, ktorá sa prirodzene vyskytuje v pokožke a má vynikajúcu schopnosť hydratácie. Nové sérum obsahuje čistú kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť okamžite rozjasňuje, spevňuje a vyhladzuje. Pôsobí 24 hodín, zaisťuje dlhodobú hydratáciu a zabraňuje vzniku vrások z dehydratácie. Už po siedmich dňoch používania sú jemné linky a vrásky vyhladenejšie a pleť pôsobí zdravším a sviežejším dojmom.

Ak vaša pleť potrebuje zjednotiť:

Profesionálne sérum Cellular Phyto Retinol Effect

Obsahuje rastlinnú účinnú látku Bidens pilosa, ktorá je rovnako prémiovou kozmetickou zložkou ako retinol. Táto kľúčová zložka pochádza z rastliny z Južnej Ameriky, ktorá sa pre protizápalové, hojivé a regeneračné účinky hodne používa na celom svete. Sérum obsahuje tiež výživné zložky šetrné k pleti, vďaka ktorým je pleť hodvábne jemná, hladšia a žiarivejšia ihneď po aplikácii až na 24 hodín. Už po siedmich dňoch používania sú póry a nedokonalosti menej viditeľné, vrásky a jemné linky vyhladené a pleť pôsobí zjednotenejšie. A pozor! Na rozdiel od sér s obsahom retinolu je táto rastlinná alternatíva šetrná k pokožke a vy tak môžete koncentrovaný prípravok používať bez obáv i ráno.

Ako sa séra používajú?

I keď sa to môže zdať ako známa informácia, mnohé chybujú v použití séra. Ako teda na to?

Prípravný krok: Akúkoľvek starostlivosť vždy aplikujte len na dokonale odlíčenú a vyčistenú pleť.

Krok č. 1: Naneste na chrbát ruky pár kvapiek séra (stačí ich naozaj málo, pretože zloženie je vysoko koncentrované) a jemne prstami naneste na tvár, krk i dekolt. Môžete ráno i večer.

Krok č. 2: Až potom aplikujte svoju bežnú starostlivosť – denný alebo nočný krém.

Krok č. 3: Aby ste zamedzili fotostarnutiu pleti spôsobenému UV žiarením, nezabudnite pleť ráno chrániť prípravkom s UV filtrom.

GORD