Teraz je čas zahodiť starosti a sústrediť sa na seba. Je čas zažiariť a cítiť sa lepšie každý jeden deň. Po všetkých dňoch strávených v karanténe, mesiacoch zatvorených kaderníctiev a kozmetických salónov, je čas, aby ste vystúpili z davu a zažiarili ako filmová hviezda.

Nechajte pleť zažiariť

Dostatočne hydratovaná pleť je prekrvená, vyživená, krásna… Pleť  o našom zdravotnom a duševnom stave prezradí veľa. Táto výzva sa preto zameriava na malé, ale dôležité rituály krásy, ktoré môžete urobiť už dnes, aby ste sa zajtra mohli tešiť zo žiarivej pleti.

Zjemnenie pílingom

Večerná starostlivosť o pleť je alfa a omega, ale čo tá ranná? Tak, ako ranná šálka kávy vleje energiu, aj čistenie pleti rozžiari pleť a zbaví ju sivého nádychu a vyplavených škodlivín. Jemné čistenie pomocou abrazívnych čiastočiek odstráni odumreté kožné bunky a vďaka tomu unavenú a sivú pleť okamžite rozžiari. Keďže je pleť po aplikácii pílingu perfektne prekrvená, môžete na ňu naniesť hydratačnú masku alebo krém, živiny z nej sa ľahšie vstrebajú.

Trendy maskovanie

V priebehu niekoľkých minút masky pleť vzpružia a dodajú jej to, čo v danej chvíli potrebuje. Tzv. multimasking je už nejakú čas trendom č.1. Jeho podstatou je kombinácia masiek podľa potrieb rôznych častí pleti. Obľúbené sú nielen domáce masky (zmiešať môžete jogurt s rôznymi koreninami, ovocím či medom), ale aj jednorazové látkové masky s obsahom aktívnych zložiek, ako je koenzým Q10, kyselina hyalurónová, kolagén, čierne uhlie a pod.

 

Vrstvenie

Je veľmi obľúbené nielen v móde, či dekoratívnej kozmetike, o vrstvení môžeme hovoriť aj v rámci starostlivosti o pleť. Po vyčistení pleti je čas na jej dodatočnú hydratáciu a starostlivosť v podobe pleťového séra a krému. Vyberajte podľa aktuálnej potreby. Pri zvýšenom slnečnom žiarení voľte produkty  s antioxidantami

Šťavnaté pery a tónovaná pleť

Aby ste dosiahli efekt jemných pier, nemusíte ani vynaložiť veľa úsilia. Z pier pomocou pílingu odstráňte šupinky a vyživte ich olejčekom alebo balzamom na pery. Pomyslenou bodkou na záver je žiarivá a na pohľad krásna pleť. Na jej dosiahnutie dokonca ani nepotrebujete veľa. S tónovacími krémami alebo BB krémami si hravo poradíte s jemným začervenaním pleti a dodáte jej ľahké tónovanie, zjednotíte ju, ale najmä ju krásne rozžiarite na počkanie.

Zmeňte poradie

Správne zvolený účes vás môže omladiť a dokonca vám môže ubrať aj zopár kíl v tvári. Nie všetci radi experimentujú, ak ani vy nie, tak aspoň dodajte vlasom refresh v podobe podstrihnutia končekov vlasov a oživenia farby. Zo všetkého najviac by ste sa však mali zamerať na správnu starostlivosť o vlasy. Investujte do vlasových prípravkov a doprajte svojim vlasom ozdravnú kúru. Pred umytím naneste na vlasy kondicionér, zamerajte sa hlavne na končeky. Zabaľte ich do nahriatého uteráka. Nechte pôsobiť 115 min, potom vlasy umyte.

UNIC2