Neviete, čo to je? Vpravovanie čistého retinolu v klinicky overenej 0,5 % koncentrácii do pokožky tváre.

Retinol je derivát vitamínu A, ktorý ľudské telo prirodzene získava z potravín a je významný pre zdravý vývoj buniek. Lokálna aplikácia retinolu pomáha vylepšiť štrukturálnu integritu pleti tým, že podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a elastínu prenikaním do najspodnejších vrstiev pokožky, až do zamše, takže zlepšuje obnovovanie kožných buniek a tým spúšťa aj tvorbu prepotrebného kolagénu a elastínu.

Najvyšší štandard kvality

A ako sa k retinolu dostanete? Jednoducho, stačí sa obrátiť na ktorúkoľvek nezávislú poradkyňu Mary Kay. Pretože práve Mary Kay vstúpilo do oblasti dermokozmetiky a hneď prevratnou novinkou. Vďaka najnovším vedeckým poznatkom a inováciám procesov výroby, vytvorili odborníci kozmetické produkty v najvyšších štandardoch kvality a účinnosti s retinolom – Clinical Solutions Retinol 0,5 sérum a Clinical Solutions Upokojujúce a obnovujúce mlieko.

Tím vedcov a výskumníkov vedený doktorkou Lucy Gildea, výkonnou riaditeľkou pre vedu a výskum, tvorí neoddeliteľnú súčasť svetovej vedeckej komunity pre investigatívnu dermatológiu. Pravidelne sa zúčastňujú na vedeckých konferenciách, kde prezentujú výsledky svojej práce a, samozrejme, v oblasti inovácií spolupracujú s dermatologickými odborníkmi. Výsledkom takejto spolupráce je práve rad Clinical Solutions, s ktorým Mary Kay vstúpilo do oblasti dermokozmetiky.

Podporuje tvorbu kolagénu

Retinolové sérum obsahuje čistý a účinný retinol v klinicky overenej 0,5 % koncentrácii. Je to derivát vitamínu A, ktorý ľudské telo prirodzene získava z potravín a je významný pre zdravý vývoj buniek. Lokálna aplikácia retinolu prostredníctvom pleťového séra pomáha vylepšiť štrukturálnu integritu pleti tým, že podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a elastínu čím zlepšuje obnovu kožných buniek. Sérum určené na večerné používanie pomáha docieliť zmiernenie hlbokých vrások, stiahnuť rozšírené póry, redukovať pigmentové škvrny a celkovo zjednotiť tón pleti. Pôsobí aj ako prevencia vzniku vonkajších známok starnutia pleti, ktoré sú výsledkom prirodzeného procesu obnovy buniek, preto je vhodný takmer pre všetky vekové kategórie.

Osem týždňov ku krásnej pleti

Aplikácia intenzívnej koncentrácie retinolu je spojená s procesom retinizácie pleti, ktorý je výsledkom štúdií odborného tímu Mary Kay a dermatológov. Ide o obdobie, počas ktorého si pleť postupným zvyšovaním aplikácie retinolu zvyká na účinnosť prípravku. Takže nie je to o tom, ako sme zvyknuté doteraz, nakrémovať sa každý deň a výsledok sa možno dostaví… S koncentrovaným retinolom je to inak.

Prvý a druhý týždeň je nutné dávku zmiešať s Clinical Solutions upokojujúcim a obnovujúcim mliekom. A použiť len raz za týždeň. Aj malé množstvo. Tým sa starostlivosť prvé dva týždne končí. Apropo, treba sa vyhýbať slnečným lúčom a bezpodmienečne používať aspoň faktor 15. Tiež treba vyradiť z používania iné prípravky, ktoré prenikajú hlboko do pokožky, masky a rôzne produkty na odstraňovanie pigmentových škvŕn. Kvôli možnej reakcii – nakoniec, vyskúšali sme. Na druhý deň po aplikácii sa iné séra a krémy dodávajúce živiny „bili“. Dovtedy bez problémov používané spôsobili po nanesení pálenie. Takže na ceste za krásou treba skutočne dôkladne dbať na rady nezávislej kozmetickej poradkyne a konzultovať s ňou akúkoľvek zmenu na pleti.

Tretí a štvrtý týždeň, opäť len raz za týždeň možno naniesť sérum a po ňom upokojujúce a obnovujúce mlieko. To obsahuje rastlinné oleje, ktoré pleti dodajú účinnú dávku bohatých mastných kyselín a spoločne s glycerínom a trstinovým skvalánom pomáhajú zabrániť strate hydratácie. V procese retinizácie je hydratácia kľúčová, pretože pleť môže byť dočasne citlivejšia a suchšia. Zaradením séra a upokojujúceho mlieka doprajete pleti preventívnu dávku prospešných a účinných zložiek, ktoré sa postarajú o dlhodobý a prirodzene mladý vzhľad.

Piaty a šiesty týždeň možno sérum aplikovať už dvakrát za týždeň a po ňom upokojujúce mlieko. No a siedmy a ôsmy týždeň ich možno aplikovať tri až päťkrát, ale nie viacej. Skutočne to bohato stačí.

unicum