Svet sa začína obracať na sever! Už nie len v oblasti architektúry či minimalistického dizajnu, ale aj v oblasti krásy. Škandinávska krása však nie je iba o vonkajšom vzhľade. Severania vedia, že krása je komplexná, bohatá na kultúru, neustále sa meniaca, založená na čistote.

Práva taká je aj švédska kozmetika, ktorá bola v začiatkoch, pred 51 rokmi, vytvorená pre Švédky v ich domácom prostredí. V čom je severská kozmetika taká úžasná, že sa „scandi beauty“ stáva novým globálnym trendom?

 

Myslia na dostatočnú hydratáciu

Vzhľadom k počasiu, v ktorom žijú, je to prirodzené. I keď sa väčšinou hovorí o chladnom počasí, letá sú pomerne teplé a zimy veľmi chladné. Severanky preto potrebujú, aby bola ich pleť dostatočne hydratovaná. Základom každodennej starostlivosti sú čistiace oleje, séra a pleťové masky. Severanky sa držia zásady, že menej je viac, preto majú doma menej kozmetiky, avšak potrpia si na jej efektivitu. Skúmajú, či kozmetika bola klinicky testovaná, kto ju vyvíja, aké ingrediencie sú jej súčasťou…

Okrem iných partií tela, severanky vedia, že aj v teplých mesiacoch je potrebné myslieť aj na dostatočnú hydratáciu rúk, pretože aj ich pokožka je v lete veľmi namáhaná. Preto uprednostňujú revitalizačný krém na ruky so šťavou z aloe vera s rýchloabsorbčným zložením. Napriek tomu obsahuje hydratačné ingrediencie s upokojujúcimi a ochrannými vlastnosťami a dokonca upokojí aj pokožku spálenú od slnka, čo sa na severe tiež už stáva. Pre severanky je to jednoducho o efektivite a výsledkoch.

Dbajú na prírodné ingrediencie

Či chceme, či nechceme, sever sveta je jednoducho čistý. Krištáľovo čisté jazerá, neporušená príroda, celková snaha o čo najmenšie znečisťovanie životného prostredia, úcta k prírode. Preto škandinávske ingrediencie znamenajú takúto čistotu, sú hodnotné a vyživujúce. Za veľmi hodnotné sú považované najmä bobule, ktorých sú škandinávske lesy plné a ktoré sú plné vyživujúcich látok. Prírodné ingrediencie z čiernych ríbezlí a čerešní sú obsiahnuté aj v novom rozžiarujúcom koncentráte, ktorý oživí vzhľad unavene pôsobiacej pleti – obnoví jej žiarivosť, povzbudí ju a minimalizuje známky únavy.

Maximálne výkony minimálneho mejkapu

Keď si všimnete severanky, určite vašej pozornosti neunikne, že ich mejkap je minimálny. Nie sú nijako zvlášť nalíčené, no dokážu výborne podčiarknuť to, čo je na nich krásne. Aby sa cítili aj sebavedomo a boli si vedomé svojej ženskej nádhery. Aj v tomto prípade však myslia na funkčnosť a efektivitu a, tiež na výživu, ktorá je pre severanky mimoriadne dôležitá.

Aj nové lesklé rúže a laky na nechty boli vyvinuté v tomto duchu. Rúže poskytujú intenzívne krytie, dlhotrvajúce farby, majú krémovú textúru, obsahujú hydratačné ingrediencie a vyživujúce zloženie. Lesklé laky na nechty sú posilnené o vyživujúci komplex s obsahom orechového oleja, kakaového masla a kyseliny glykolovej, ktorý zlepšuje stav nechtov. Sú odolné voči poškriabaniu, majú výnimočne intenzívnu a sýtu farbu a dlhotrvajúce zloženie.

CCC