Radí nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay Slávka Moravská

Mám pocit, že každá už zažila nevľúdny ranný pohľad do zrkadla. UPS!!! Čo to pod tými očami mám? Áno, opuchy očí alebo tmavé kruhy pod nimi sú veľmi častý ranný jav. Sú príčinou prebdenej noci alebo nekvalitného spánku, nesprávneho pitného režimu, plaču i zhoršeného zdravotného stavu.

V okolí očí je pokožka na tvári najtenšia, neobsahuje maz a najrýchlejšie na nej vidieť únavu a záťaž. Veľmi často sa však objavuje aj citlivosť očí, jemné štipkanie, pálenie, či alergické reakcie. To bol aj môj problém pred pár rokmi. Po vyskúšaní všetkých možných odličovacích prípravkov som natrafila na odličovač očí Mary Kay. Bol to pre mňa absolútne dokonalý pocit. Nielen odlíčením očného mejkapu, ale hlavne potom. Očné okolie bolo zrazu jemné, vláčne, bez akéhokoľvek začervenania. Bol to moment, keď som sa rozhodla vyskúšať všetky očné prípravky Mary Kay. Dnes som za to vďačná, pretože nielen, že ma oči neštípu, ale hlavne preto, že sa mi očné okolie upravilo, spevnilo a zmizli drobné mimické vrásky.

Dnes už viem a rada poradím aj iným ženám, ako sa o  očné okolie starať. Mám pocit, že v dobe, ktorú žijeme už pár mesiacov (a zrejme ešte budeme), keď máme tvár prekrytú rúškami, sú práve oči, ktoré vidieť, tým, čím pútame pozornosť a zároveň komunikujeme. Tak prečo ich nerozmaznávať? Zaslúžia si to.

Ak už nedokonalosti očného okolia trápia. Ako ich zmierniť?

Určite odporúčam začať kvalitným odlíčením očného mejkapu. Milé dámy, neexistuje, že si večer spokojne ľahnem s maskarou na očiach.

  • Toto je absolútne prioritný bod, keď sa začínam kvalitne o oči starať. Už spomínaný odličovač je základ. Je nemastný dvojfázový a dokonale odlíči očný mejkap, dokonca aj vodeodolný. Odličuje šetrne, používa sa na navlhčený tampónik a očné okolie po ňom ostáva jemné a vláčne. Všetky očné prípravky Mary Kay sú oftalmologicky testované, takže sú naozaj bezpečné. Sú vhodné aj pre nositeľky kontaktných šošoviek.
  • Druhým dôležitým bodom je používať ráno a večer kvalitný očný krém. Očné krémy sa jemne vklepávajú prstenníkom, má najmenší tlak, a nanášajú sa pod obočie a pod oči. Nie je vhodné očné krémy nanášať na pohyblivé viečka. Tie sú totiž také tenké, že krém môže presiaknuť a budeme pociťovať jemné štipkanie. Nemajte strach, dámy, očné okolie je síce tenučké, no dokáže si pritiahnuť a vstrebať potrebné množstvo očného krému aj spod obočia, aj spod očí.
  • Tretím, veľmi užitočným návykom je zaradiť do starostlivosti o oči aj doplnkové prípravky ako je očná maska a hydrogélové vankúšiky. Tu odporúčam pravidelnosť minimálne 2x týždenne. Pri zvýšenej námahe očí aj častejšie.

Vidíte, je to také príjemné a také jednoduché. Skúsme sa spoločne teraz pozrieť na konkrétne prípravky. Osobne ich mám v kúpeľni a naozaj som nadšená nielen pocitom z nich, ale hlavne účinkom a výsledkom.

Prípravky, ktoré odporúčam používať denne.

Čo sa týka starostlivosti o očné okolie, jednoznačne odporúčam používať prípravky ráno aj večer. Pri jemnejších a začiatočných známkach starnutia, ale aj ako preventívna starostlivosť pred vznikom prvých vrások je vhodný TimeWise Age Minimize 3D Očný krém. Redukuje viditeľné známky starnutia, jemné vrásky, opuchy a kruhy pod očami. Obsahuje exkluzívny patentovaný Age Minimize 3D Komplex, ktorý je založený na účinných antioxidantoch, vitamíne B3 a peptidoch pôsobiacich proti starnutiu pleti. Obsahuje resveratrol, ktorý prirodzene zvyšuje odolnosť voči slnečnému žiareniu, chráni pred voľnými radikálmi a pôsobí upokojujúco. Na očné okolie je výborná jeho schopnosť zmierniť začervenanie pokožky. Pomáha pleť rozjasniť a obnoviť jej textúru. Očný krém sa rýchlo vstrebáva a hydratuje pokožku až dvanásť hodín.

Na  starostlivosť o očné okolie s viditeľnými hlbokými vráskami a prejavmi výrazných opuchov a kruhov pod očami odporúčam TimeWise Repair Volu-Firm Regeneračný očný krém. Je výnimočný zložením s rastlinnými kmeňových bunkami, ktoré stimulujú proces obnovy pleťových buniek. Tento očný krém preukázateľne podporuje tvorbu vlastného kolagénu a elastínu v pokožke, čím pomáha regenerovať a spevniť prirodzenú štruktúru pleti. Je vhodnejší na suchšiu pokožku. Pomocou vytvarovanej kovovej hlavice pri nanášaní krému zároveň príjemne chladí, masíruje, a tak stimuluje mikrocirkuláciu očného okolia a zmierňuje opuchy.

Z mojich skúseností je vhodné a možné očné krémy striedať. Ja osobne ráno preferujem jemnejší TimeWise Age Minimize 3D Očný krém a na noc aplikujem TimeWise Repair Volu-Firm Regeneračný očný krém.

Doplnkové prípravky starostlivosti o oči, ktoré si zamilujete.

Používanie očného krému by ste mali od určitého veku zaradiť ako každodennú súčasť starostlivosti o pleť ráno a večer. Je to najmenej, čo pre zachovanie mladistvo vyzerajúcej a pružnej pokožky môžete urobiť. A potom sú doplňujúce kroky starostlivosti o očné okolie, ktoré si doslova zamilujete.

Jedným z nich je Upokojujúca očná maska. Obsahuje výťažky zo zeleného čaju, uhoriek a šípkovej ruže. Tieto rastlinné výťažky upokojujú, spevňujú a viditeľne zmierňujú opuchy očí. Odporúčam ju používať minimálne dvakrát týždenne vo večerných hodinách. Nechajte masku pôsobiť, po niekoľkých minútach sa očná maska vpije do pleti a následne si ešte očné okolie ošetrite krémom. Veľmi príjemné je použitie masky aj počas dňa. V prípade, že máte oči unavené, vysušené,  pokojne si môžete kedykoľvek jemne vklepkať jemnú vrstvu masky. Chladivý efekt pomáha osviežiť a odstrániť napätie v okolí očí.

Absolútnym hitom na očné okolie sú Hydrogélové vankúšiky pod oči. Hneď po prvom vyskúšaní budete mať pocit pružnejšej pokožky a budete cítiť príjemné osvieženie nielen v okolí očí. Vankúšiky sú nasiaknuté rastlinnými výťažkami. Okamžite oživia unavené oči a stiahnu opuch. Osobne si ich doprajem trikrát týždenne a milujem ten čas, ktorý mám sama pre seba na relax. Ich aplikácia je doslova zážitok, a to nielen nádherným vzhľadom v tvare trblietavého ružového polmesiaca, ale hlavne účinkami. Bez tohto prípravku si už neviem predstaviť starostlivosť o očné okolie. Odporúčam ich nechať pôsobiť pod očami minimálne dvadsať minút, no pokojne aj dlhšie. Pocit chladivého osvieženia a uvoľnenie opuchov je taký dokonalý, že si ich užívam na tvári aj hodinu.

Rada by som sa dotkla ešte obdobia, ktoré nás čaká. O týchto „zvláštnych“ časoch sme už hovorili, naozaj nám vidieť pod rúškami iba oči, to je fakt. No nezabúdajme aj na zimu a vykurovacie obdobie, ktoré je už tu. Dámy, vonku je sychravo, veterno, o chvíľu prídu mrazy. Vo vnútri je však suchý vzduch a naša pleť trpí. Preto neváhajme a rozmaznávajme nielen očné okolie, ale celú tvár. Zaslúži si to.

Venujte dostatok času sebe. Pretože ak ste vy spokojná a plná života, také je aj vaše okolie. Želám nám všetkým krásny čas, hlavne pevné zdravie a úsmev na perách.

VILLA SANDI