Vypredaná sála, fantastická atmosféra a megahity, ktoré spievalo celé publikum! Tak vyzeral štart česko-slovenského turné legendárneho Petra Nagya v Nitre. Spevák, skladateľ, hudobník a producent odpálil 90 minútovú šou spolu s kapelou Indigo.

 

Fanúšikovia si zaspievali nestarnúce skladby  „Profesor Indigo“ „Láska je tu s nami“, „Marcel z malého mesta“, „S nohami na stole“, „Korálky od Natálky“ či „So mnou nikdy nezostarneš“. Hit „Aj tak sme frajeri“ venoval Peter Nagy priateľovi Karlovi Gottovi.  Česko-slovenská legenda Peter Nagy je na hudobnej scéne 35 rokov. „Koncert som začínal sám s gitarou a s malou dušičkou – ako to už po prvýkrát a na premiére býva. Ale po prvom potlesku vo vypredanej sále, som vedel, že to bude krásny koncert pre fanúšikov. Ľudia spievali s nami a moja kapela hrala ako hodinky… Tá drina skúšok sa oplatila, ľudia nám to vrátili potleskom a tromi vyžiadanými prídavkami. Mám naozajstnú radosť,“teší sa Peter Nagy.

Hity Petra Nagya patria medzi poklady slovenskej populárnej hudby. Spolu s legendou spievala celá sála piesne „Profesor Indigo“ „Láska je tu s nami“, „Marcel z malého mesta“, „S nohami na stole“, „Sme svoji“, „Korálky od Natálky“ či „So mnou nikdy nezostarneš“. Niektoré z nich zazneli v nových, netradičných aranžmánoch. „Vymysleli sme nové kozmetické úpravy aranžmánov, tak aby sme sa nedotkli podstaty piesne, ktorú fanúšikovia poznajú. Musí zostať text aj melódia. To ako keď dáš žene nové šaty, musí sa sama sebe páčiť. A trochu sme prekopali playlist, skombinovali neskombinovateľné. Je to výzva urobiť jubilejný program postavený z hitov, ktoré by mali odznieť a zároveň ponúknuť niečo nové,“prezradil Peter Nagy.

Na turné vystupuje Peters osvedčenými profesionálmi zo skupiny Indigo. S kapelníkom a gitaristom Mišom Kovalčíkom a klávesákom Marekom Mečiarom sú parťáci už od roku 2001. Na basgitare hrá Luboš Ďurech, ktorý skvele ovláda aj bezpražcovú basu. V Indigu sa predstaví aj nový bubeník Jozef Gorel. „Kapela je pre mňa veľkou oporou, zvlášť preto, že piesne sú aranžované rozmanito. Jedna je rocková, iná viac do popu alebo trochu latino a trochu reggae. Muzikanti v Indigu sú veľmi flexibilní a profesionálni. Zahrajú rôzne štýly, ktoré mám v repertoári. Radosť s nimi stáť na pódiu. Aby sa na turné piesne rozsvietili, prizvali sme si dve vokalistky Katku Ščevlíkovú a Evu Pšenkovú. Ľudia ich poznajú z obľúbeného televízneho projektu Milujem Slovensko. Veľmi sa teším na turné,“ uzatvára hitmaker.

Kde môžete Petra vidieť?  

Slovensko

9.10. Košice

10.10. Žilina

15.10. Bratislava

Česko

16.10. Otrokovice

22.10. České Budějovice

23.10. Teplice

24.10. Olomouc

28.10. Ostrava

29.10. Brno

31.10. Praha

 

Foto :Pavol Karell

H&B