Fashion Revolution Week oslovil 275 miliónov ľudí

Celosvetová kampaň na podporu udržateľnejšieho, transparentnejšieho, férovejšieho a etickejšieho módneho priemyslu Fashion Revolution Week štartuje na Svetový deň Zeme 22. apríla 2019. Počas jedného týždňa sa viac ako sto participujúcich krajín bude venovať budúcnosti módneho priemyslu a trom hlavným témam: podmienkam na pracovisku, ochrane životného prostredia a rovnosti pohlaví.

Hnutie Fashion Revolution Slovakia sa do celosvetovej iniciatívy zapojí už po šiestykrát. V programe nebudú chýbať zaujímavé diskusie o pomalej móde, prednášky, študentská módna prehliadka a lokálne sprievodné podujatia po celom Slovensku.

Čo môžete urobiť?

Počas Fashion Revolution Weeku budú sociálnym sieťam dominovať haštagy #milovanykusok a #fashionrevolutionslovakia. Stačí sa odfotiť v obľúbenom kúsku a demonštrovať, že netreba mať plné skrine zbytočných a lacných vecí. V prípade, že chcú  priaznivci Fashion Revolution Weeku sledovať aj celosvetové aktivity hnutia, je potrebné vyhľadať si haštagy #WhoMadeMyClothes  #IMadeYourClothes #FashionRevolution.

CCC