Ak sa domácej príprave knedlí vyhýbate, s unikátnou formou Della Casa sa do nich môžete pustiť bez obáv! Hravo zvládnete knedľu žemľovú, zemiakovú, viedenskú aj bezlepkovú. Knedľu môžete uvariť v pare, a ak sa naozaj ponáhľate, aj v mikrovlnke. Hotovú z formy ľahko vyklopite, o to sa postará šikovná lopatka. Knedlí sa už nemusíte báť! Viac nájdete na www.tescoma.sk

Recept: Tradičná žemľová knedľa

Potrebujeme: 110 g pšeničnej hrubej múky, 130 ml mlieka, rožok alebo
iné biele pečivo (40 g) nakrájané na kocky, žĺtok, bielok, soľ a korenie podľa chuti
Cesto:Zmiešajte múku, soľ, korenie, žĺtok, mlieko a rožok, z bielka vyšľahajte tuhý sneh, pridajte ho k ostatným surovinám, premiešajte a pripravte cesto.

Varenie v pare

Formu aj s vysúvacou lopatkou vymastite maslom a naplňte cestom po 2. rysku zhora. Do hrnca zodpovedajúceho veľkosti napustite toľko vody, aby v ňom bola forma cca z ponorenáa hrniec bolo možné zavrieť pokrievkou. Formu z hrnca vyberte a vodu priveďte do varu. Formu s cestom bez viečka vložte opatrne do hrnca s variacou vodou , nasaďte pokrievkua varte 30 minút v pare. Po uvarení formu z hrnce vyberte (použite kuchynskú rukavicu) a pomocou lopatky knedľu vysuňte. Podľa obtlačených rysiek naporciujte knedle na 8 rovnako hrubých plátkov a podávajte .

Varenie v mikrovlnnej rúre

Nevymastenú formu s lopatkou naplňte po 3. rysku zhora cestom, nasaďte
viečko a knedle varte v mikrovlnnej rúre nastavené na 160 W 14 minút.

H&B