Značka Yves Rocher mala vždy cieľ vytvárať kozmetické produkty s čo najprírodnejším zložením a stále ohľaduplnejšie k ženám i k planéte. Tento rok zašli odborníci ešte ďalej a vyvinuli produktový rad s výnimočne šetrným a ľahko biologicky odbúrateľným zložením.

Produkty obsahujú vysoké percento prírodných zložiek a extra účinnú aktívnu látku v podobe fruktanov z agáve. Nenájdete v nich silikóny, ťažko odbúrateľné polyméry a ďalšie látky škodlivé pre planétu. V ekologickom prístupe nezaostávajú ani flakóny, ktoré sú vyrobené zo stopercentne recyklovaného plastu.

Ale poďme k produktom. Vedci zvolili modré agáve, ktoré sa v režime ekologického poľnohospodárstva pestuje v Mexiku už od roku 1998. Experti odhalili tajomstvo Agave tequilana, resp. Weberovho modrého agáve. Fruktany z agáve, v kozmetike doposiaľ nevídaná aktívna látka, pôsobia tam, kde vlasy berú všetku svoju silu, teda priamo vo vlasovej pokožke. Vďaka ich schopnosti zdvojnásobiť mikrocirkuláciu, je vlasový korienok lepšie vyživovaný a vlasy sú silnejšie a krajšie.

Napríklad regeneračný šampón na poškodené vlasy regeneruje a znižuje lámavosť vlasov až o 92 percent. Je bez tenzidov v podobe sulfátov a bez aditív. Šampón s jojobovým olejom obnovuje vlasové vlákno, čistí a opravuje škody, ku ktorým došlo na vlasoch v minulosti. Regenerované vlasy sú odolnejšie a môžu lepšie čeliť vonkajším vplyvom. Šampón na farbené vlasys dužinou z acai s antioxidačnými účinkami pôsobí ako štít a chráni farbené vlasy pred oxidáciou (vplyvmi znečistenia, UV žiarenia, a pod.), ktorá má vplyv na blednutie farby. Mliečna textúra je bez silikónov a sulfátov umožňuje šetrnú starostlivosť, ktorá zaistí dlhotrvácnu a živšiu farbu.

Kolekciu tvorí aj regeneračná a vyživujúca maska, ktorá hĺbkovo vlasy regeneruje a sú potom dvadsaťkrát odolnejšie, regeneračný kondicionér, regeneračný olej na  poškodené vlasy bez mastného efektu, posilňujúce sérum a ochrana proti teplu.

A ešte niekoľko dobrých rád:

  • Neumývajte si vlasy častejšie ako raz za tri dni. Častejším umývaním vzniká nadbytok kožného mazu a vlasová pokožka je následne mastnejšia.
  • Končekmi prstov masírujte pokožku hlavy. To aktivuje mikrocirkuláciu vlasovej pokožky a zaistí vlasovým korienkom lepšiu výživu.
  • Nechajte šampón chvíľu pôsobiť.
  • Nenanášajte šampón dvakrát za sebou, pokožka hlavy by potom bola zbytočne citlivá.
  • Vyberte si produkty vhodné pre svoj typ vlasov, ktoré majú šetrné zloženie, ktoré rešpektuje prirodzené pH vlasovej pokožky, hydratuje a zjemňuje vlasové vlákno.
  • Umývanie vlasov začnite tak, že dôkladne namočíte vlasy pod prúdom vody.
H&B