Vlasy dostali v posledných mesiacoch zabrať. Ovplyvnilo ich dlhotrvajúce nepriaznivé počasie, no museli sme si poradiť aj bez kaderníckych salónov. Mnohé nevydržali a prišlo aj na domáce farbenie vlasov a iné procedúry, ktoré patria do rúk odborníkom. Tak či onak, jar je obdobie na regeneráciu. Ako na to?

  1. Posilnite vlasy znútra

Určite z vlastnej skúsenosti viete, že pokožka, nechty a vlasy odrážajú, ako sme na tom  so životosprávou. Nedostatok správnych vitamínov sa však prejaví aj keď sa stravujeme zdravo. Vlasy totiž ovplyvňuje aj stres, nedostatok spánku a fajčenie. Pri zhoršenej kvalite vlasov je potrebné doplniť zinok, selén, vitamín E, kolagén a aminokyseliny. Tie prijímame pestrou stravou, ale na istý čas sa odporúča užívať aj vitamínové doplnky formulované ich ideálnym pomerom a zložením.

  1. Spoznajte silu byliniek

Už babičky pripravovali bylinkové výluhy, ktorými si oplachovali vlasy, aby ich mali lesklé, zdravé a pevné. Najlepšie bylinky pre krásne vlasy sú žihľava, harmanček, breza a lopúch.

Dnes nájdete tieto výživné extrakty vo vybraných bylinkových šampónoch, napríklad obľúbené šampóny LUNA prešli redizajnom a kúpite ich v nových obaloch.

  1. Pridajte extra starostlivosť

Pri problémoch s vypadávaním vlasov a suchými vlasmi bez lesku treba starostlivosť o vlasy doplniť o výživné masky a vlasové vody, ktoré sa aplikujú priamo na pokožku hlavy k vlasovým korienkom. Dôležité vitamíny a minerály, ktoré vlasové vody LUNA obsahujú, tak preniknú priamo k folikule a vlas vyrastá silnejší a zdravší. Ak trpíte skutočne suchými vlasmi bez lesku, vyskúšajte vlasovú vodu s konopným a rakytníkovým olejom. Obsahuje extra výživu a oleje, ktoré suché vlasy potrebujú.

Bylinné šampóny a vlasové vody LUNA kúpite v 101 drogérii, Teta a na e-shope www.mentolovalegenda.sk

baileys