Martin Guttmayer

Vlasy boli naposledy farbené približne pred rokom, bolo to vidieť na odrastoch. Aby chytila farba rovnomerne po celej dĺžke, najskôr som vlasy premelíroval tenkými pramienkami, ktoré som obalil do fólie, pre lepší efekt. Aby sa nespálili, volil som jemnejšiu koncentráciu melíru s 3 % oxidantom. Vzhľadom na hustotu vlasov trvalo odfarbovanie 5,5 hodiny. Melír som nanášal od zátylku po vrch hlavy. Aby bol odtieň rovnomerný, umýval som ho postupne – to, čo bolo nafarbené prvé, sa zmývalo ako prvé a tak ďalej. Ďalšia fáza bolo tónovanie. Ku korienkom som naniesol tmavšiu farbu s c. 8,02 a do dĺžok svetlejší odtieň s c. 10,02. Obe som miešal s 3 % oxidantom, aby sa nepoškodili už odfarbené vlasy a nechal som ich pôsobiť desať minút. Aby sa vlas uzavrel a farba v ňom dlhšie zotrvala, umýval som šampónom na farbené vlasy. Pre následné dosiahnutie objemu som ich ešte raz umyl Volume šampónom. Na ošetrenie som použil regeneračnú masku (desať minút stačilo) a opäť vlasy opláchol. Pred fénovaním som ich ošetril termo ochranným sprejom a vlny som vytvaroval žehličkou. Potom už len stačilo prečesať prstami, dodať lesk a zafixovať lakom.

Použité produkty OROEXPERT:

Anti-fizz spray,Alchemist Colour case, Alchemit Colour tube, Blonde Divine Bleaching Powder, Divine Activator 10 a 20, Volume Filler Shampoo, Volume Filler Spray Concitioner, Tubo Colore – emozionale, Styling volumizing, Styling glossing spray, Life style Anti-fizz spray, Life style lak na objem.

Danka Pasztorik, nezávislá poradkyňa Mary Kay

Modelka Katka má krásne črty, bolo radosťou ju líčiť. V prvom rade som odlíčila maskaru a očné tiene a čistiaci krém dokonalo vyčistil pokožku a zbavil ju mejkapu. Hydratačné regeneračné tonikum som použila na dočistenie a zjemnenie Katkinej suchšej pleti. Chýbajúcu hydratáciu som doplnila denným krémom na suchú a normálnu pleť

a ošetrila som očné okolie.  Pred líčením som naniesla fixačný gél pod mejkap s SPF 15, ktorý pleť zjemnil a vyhladil, tón pleti som zjednotila podkladovou bázou a črty zvýraznila kontúrovacím púdrom v odtieni Latte. Aj na viečka som naniesla fixačný krém na očný mejkap. Líčenie očí dotvorilo celkový vzhľad s novou farbou vlasov. Skombinovala som svetlohnedý a tmavohnedý odtieň a doplnila ich krásnym vínovým. Pohľad som prehĺbila kontúrovacou ceruzkou v teplom hnedom odtieni a riasam som dodala objem maskarou. Na obočie som použila tenkú kontúrovaciu ceruzku v svetlejšom odtieni Blonde, ktorý najviac korešpondoval s farbou vlasov. A na Katkine krásne plné pery som vybrala gélový pololesklý rúž s jemným ružovofialovým odtieňom.

Použité produkty Mary Kay:

TimeWise zázračná kolekcia 3D, TimeWise hydratačné regeneračné tonikum, TimeWise Age Minimize 3D denný krém na suchú a normálnu pleť, TimeWise Age Minimize 3D očný krém, fixačný gél pod mejkap s SPF 15, TimeWise podkladová báza, Chromafusion kontúrovací púder v odtieni Latte, fixačný krém na očný mejkap, paleta očných tieňov Sandstorm, Chromafusion očný tieň Ember Glow, kontúrovacia ceruzka v hnedom odtieni Deep Brown, Lash Intensity Maskara, kontúrovacia ceruzka na obočie v odtieni Blonde, gélový pololesklý rúž v odtieni Luminous Lilac.

H&B