V septembri sa konal dvojdenný workshop AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT pre kaderníkov a influencerov, ktorí zdieľajú spoločnú vášeň pre krásne a prirodzené vlasy. Bol plný inšpirácie, tímového zapálenia pre autentickú krásu a vízií do budúcnosti.

V priebehu dvoch dní seminára sa zišlo tridsaťpäť kaderníckych lokálnych ambasádorov a sedemnásť influencerov z hnutia za skutočnú krásu AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT, ktorí reprezentovali celkovo sedemnásť štátov. Spoločne sa inšpirovali, odovzdávali si skúsenosti, prakticky sa vzdelávali a vytvárali autentické stylingy pod dohľadom hlavných ambasádoriek a mentoriek hnutia Hester Wernert-Rijn a Lindy Shalabi.

Na workshope boli predstavené plány AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT do budúcnosti, predovšetkým v spojitosti s udržateľnosťou, ale tiež s novinkami na rok 2020. Produkty, ktoré od nového roka postupne doplnia široké spektrum prípravkov na vlasy AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT sú Texture spray, Fluid oil, Powder spray a Salt spray. Ambasádorky Hester a Linda predstavili pripravované produkty, v praxi predviedli ich použitie a vytvorili vlastné vízie autentického, dokonale nedokonalého vzhľadu. Následne si potom všetci prítomní kaderníci, ktorí sú zároveň lokálnymi ambasádormi značky, so svojimi modelmi z radov influencierov vyskúšali inovatívne postupy, strihy a prístupy k stylingu. To všetko pod skúseným dohľadom a vedením mentoriek značky. Český ambasádor AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Martin Loužecký si so sebou do Hamburgu priviedol modelku Grétu Slezákovú, s ktorou už dlhšiu dobu spolupracuje. „Look, ktorý som Gréte vytvoril, podčiarkuje jej osobnosť a prirodzenú krásu“, popisuje svoju prácu Martin.

Stretnutie ale nebolo len o vlasoch. Všetci si spoločne vymieňali aj skúsenosti, ako vytvoriť autentické a krásne prostredie kaderníckeho salónu v duchu filozofie AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT. Ako zachytiť na fotografiách skutočnú krásu bez používania filtrov a úprav. A ako vniesť princípy udržateľnosti do každodenného fungovania salónu. Niečo málo o tom, čo sa chystá, prezradil víťaz súťaže Hairdressing awards 2017 a slovenský ambasádor AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Igor Sedlák: „Bola to skvelá akcia v krásnom prostredí s príjemnými ľuďmi z rôznych kútov sveta. Najviac ma zaujal ekologický smer značky. Som nadšený a veľmi sa teším na novú službu pre zákazníkov, ktorí si budú môcť priamo v salóne doplniť do už spotrebovanej fľašky svoj obľúbený produkt, či už pôjde o šampón, kondicionér alebo niečo iné z palety produktov AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT. Dôležité je byť stále otvorený a prijímať nové myšlienky, ktoré nás môžu obohatiť a inšpirovať.“

H&B