Uvedomelá spotreba už nie je iba trendom; spotrebitelia sa stále častejšie správajú tak, aby prostredníctvom svojich etickejších a transparentnejších nákupov znížili dopad na životné prostredie.

To sa týka aj rozhodovania o tom, akú značku si kúpia – aktívne vyhľadávajú spoločnosti, ktoré sa snažia robiť veci dobré pre našu planétu a životné prostredie; spoločnosti, ktoré ich v ich zodpovednom prístupe podporujú. AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT, značka s integritou, si starostlivo vyberá vegánske receptúry* bez silikónov, sulfátov, parabénov, umelých farbív a minerálnych olejov – spája v sebe to najlepšie z prírody a vedy pre čisté receptúry s úžasným výkonom.

 

Nezáleží však len na tom, čo je vo vnútri, AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT už od počiatku zahrnul do ponuky salónu udržateľné prvky a teraz môže s hrdosťou oznámiť ďalší veľký krok ku zmene podporujúcej komunitu veriacu v to, že každý môže pre životné prostredie niečo urobiť #doyourbit: Refill Bar.  

Aj keď recyklácia zostáva dôležitým faktorom v rámci udržateľnosti ako celku, systémy pre dopĺňanie a opätovné používanie ešte viac menia veci k lepšiemu. Prečo sa neinšpirovať rovnakou filozofiou, akú majú “opakovane použiteľné tégliky na kávu” a nezaviesť do kaderníctiev podobný mechanizmus, ktorý by podporil cirkulárnu ekonomiku? Nový AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Refill Bar predlžuje život jednorazovej plastovej fľaši “na jedno použitie”, čím znižuje spotrebu plastov u zákazníčok.

Ako to funguje?

Všetky receptúry značky sú vegánske, okrem Pieskovej voskovej pasty a Tvarujúceho krému, ktoré obsahujú včelí vosk a Objemovej peny obsahujúcej chitosan. Naším cieľom je v roku 2020 vytvoriť vegánske receptúry aj pre tieto tri produkty. Všetky vegánske produkty sú registrované u Vegan Society.

Ale týmto to nekončí, AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT je na ceste s konkrétnym plánom pre ďalšie zintenzívnenie ponuky orientujúcej sa na udržateľnosť a skúma ďalšie príležitosti, ako podporovať tento smer a robiť významné zmeny.

Pripojte sa a online sa prepojte s komunitou AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT s @authenticbeautyconcept na Instagrame, Facebooku a YouTube prostredníctvom hashtagu #authenticbeautymovement. Pre informácie o kompletnom produktovom rade a o značke navštívte authenticbeautyconcept.com alebo  www.authenticbeautyconcept.com/salonfinder, kde nájdete refill stanicu vo vašom okolí.

AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Refill Bar bude dostupný od septembra 2020 v starostlivo vybraných európskych #authenticbeautymovement salónoch. Cieľom je tiež získať ďalšie poznatky a potom ich v nadchádzajúcich rokoch zahrnúť do doplňovacieho systému vo zvyšujúcom sa počte salónov.

H&B