Všetci milujeme leto. Opaľovanie, kúpanie a ničnerobenie na slniečku… Ale UV žiarenie, slaná voda a chemikálie používané na údržbu bazénov môžu poškodzovať vlasy. So správne zvolenými produktmi môžete negatívne dopady minimalizovať a jednoducho vrátiť hrive lesk a zdravie.

Príliš časté žehlenie vlasov, farbenie, znečistené ovzdušie alebo UV žiarenie… To všetko sú stresové faktory, ktoré prispievajú k poškodeniu vlasového vlákna. Vlasy preto potrebujú pravidelnú starostlivosť a výživu, aby posilnili štruktúru a zabránilo sa  trvalému poškodeniu. To zaberie množstvo času. Čo keď vám ale povieme, že existuje multifunkčný produkt, ktorý môžete používať ráno i večer bez potreby následného opláchnutia?  Nový Rastlinný balzam na vlasy od francúzskej kozmetickej značky Yves Rocher môžete používať večer i počas dňa bez nutnosti zmývania. Vyrába sa z organického jojobového oleja a vďaka svojej mimoriadnej textúre vlasy obnovuje, vyživuje a dodáva im lesk.

Ako ho používať?

Čo znamená, že je balzam univerzálny? Jednoducho, že ho môžete používať rôznymi spôsobmi podľa času, nálady a typu vlasov. Balzam využijete ako masku, záverečnú starostlivosť, pri večernom mytí i počas dňa a nemusíte sa trápiť s jeho vymývaním.

Pokiaľ si žehlíte vlasy každý deň, balzam poslúži ako ochrana končekov pred teplom, pri aplikácii pred fénovaním zase pomáha skrotiť vlnité vlasy. Počas dňa vlasy vyživí a uľahčí ich styling. Ako nočná maska vlasy regeneruje počas spánku. Nanášanie je veľmi jednoduché. Stačí aplikovať malé množstvo balzamu rovnomerne do dĺžok až ku končekom, vyhnite sa korienkom a vlasy prečesať tak, aby sa prípravok dobre vstrebal. Produkt môžete používať 1 až 3-krát týždenne.

Vedeli ste, že…?

Jojoba je ker, ktorý rastie v púštnych oblastiach a svet kozmetiky ho oceňuje pre jeho zázračné účinky. Ker jojoba produkuje tekutý vosk zvaný jojobový olej, často nazývaný ako púštne zlato. Olej je obzvlášť vhodný na poškodené vlasy, pretože účinne obnovuje vlasové vlákna. V laboratóriách Yves Rocher používajú jojobový olej, ktorý sa extrahuje z jojobových semien procesom lisovania za studena bez použitia rozpúšťadla, čo zachováva jeho celistvosť. Olej je bohatý na prvky podobné kožnému mazu, má ochranné a zvlhčujúce vlastnosti: vytvára nemastný povlak, ktorý prirodzene hydratuje pokožku a chráni ju pred chladom a suchom. Laboratórne testy dokázali, že olej stimulovať hĺbkovú regeneráciu buniek a znížuje vplyv vonkajších stresových faktorov na pokožku.  

Univerzálny rastlinný balzam kúpite v kamenných predajniach a e-shope www.yves-rocher.sk.

H&B