keď už nič nepomáha

Komplexný seba liečiteľský prístup, týkajúci sa mysle, tela aj ducha

Autorka knihy Amy B. Scher roky trpela vážnou chorobou, ktorú sa jej ani napriek urputnej snahe nedarilo vyliečiť. Najskôr skúšala klasickú liečbu, potom sa vrhla na alternatívne metódy, ale dlhodobé zlepšenie nenastávalo. Po dlhej a strastiplnej ceste si uvedomila, že jediným spôsobom, ako vyliečiť telo, je uzdraviť najskôr dušu a svoj život. Až keď sa naozaj zamerala na nespracované emócie, traumy a vzťah k sebe samej, dostavilo sa skutočné uzdravenie. Kniha ponúka jednak autorkin osobný príbeh, jednak praktický návod, ako môžete objaviť reálne príčiny svojich ťažkostí, postupne ich všetky vyriešiť, a  tým dosiahnuť zdravie a rovnováhu.

Základ liečenia spočíva teda v prvom rade v odstránení emocionálnych a energetických blokád. Autorka poukazuje na štyri hlavné oblasti nerovnováhy a ponúka účinné a pritom jednoduché spôsoby, ako sa možno nahromadených energetických blokov zbaviť. Jej prístup zároveň účinne mení vzťah k stresu a vytvára vnútorne súladnú, harmonickú osobnosť.

Predstavte si, že ste nádherný košatý strom. Máte veľký pevný kmeň, korene, ktoré siahajú hlboko do zeme a konáre vypínajúce sa až do neba. Jedného dňa si všimnete, že niečo nie je celkom v poriadku. Listy sú krehké a plné dierok a konáre ovísajú od ťažoby. Hľadáte, ale nedokážete nájsť jasnú príčinu zmeny stavu. Ihneď začnete panikáriť a lepšie sa starať o svoje listy a konáre. Postrekujete ich a liečite, robíte všetko možné, ale nič sa nemení. Listy, ktorým sa venujete, sú iba vizuálnym dôsledkom nejakého problému, ktorý má váš strom. Pôda, v ktorej rastie, predstavuje vaše základy. Všetko pochádza z pôdy. To je to, čím ste vo svojej podstate. Je to súhrn všetkých vecí, ktoré na vás až do­teraz vplývali. Všetky skaly, všetky odpady, ktoré sa dostali s vami do kontaktu, budú ovplyvňovať každú časť stromu. Všetko, čo je v pôde, sa stane súčasťou vašej bytosti. Korene vášho stromu predstavujú váš energetický systém a drá­hy. Ak je vaša pôda veľmi nevyvážená – rovnako ako pôda stromu môže byť plná stresorov, ktoré ovplyvňujú životné prostredie – aj vaše korene budú vďaka pôde v nerovnováhe, a tá bude ovplyv­ňovať celý váš nádherný strom. Môže to trvať nejaký čas, aj celé roky, kým sa účinky prejavia na listoch a konároch. Ale napokon sa prejavia. Ozajstné vyliečenie nenastane tak, že sa dodatočne začnete starať o listy. Bude potrebné hlboko preskúmať pôdu a napraviť základ, z ktorého strom rastie. Musíte sa vrátiť k svojej skutočnej pod­state tým, že odstránite staré energie, ktoré kontaminujú váš zák­lad. Jednoducho musíte vyčistiť pôdu.

 

CCC