Aj vy ste zistili, že keď vás ovláda stres, pridružujú sa aj zdravotné ťažkosti? Fascinujúce skúmanie vzťahu medzi stresom a chorobou ponúka kniha KEĎ TELO povie NIE.

Gábor Maté sa v nej vnára do hlbín životných príbehov a myslí mnohých svojich pacientov… To, čo odhaľuje, je skutočné zjavenie, napísal denník Edmonton Journal. Podľa mnohých odborníkov je toto jedna z kníh, ktoré by si mal prečítať každý.

 

Lekár a uznávaný autor Gábor Maté v nej objasňuje skutočné príčiny väčšiny dnešných civilizačných chorôb a analyzuje, ako vplýva na telo stres a emočné vypätie. Prepojenie tela a mysle nikdy nebolo vysvetlené zrozumiteľnejšie, nakoľko sa autor opiera o dlhoročné výskumy a poznatky z praxe. Medzi otázkami, na ktoré odpovedá sú aj také, či a ako súvisí Alzheimerova choroba s potlačenými emóciami alebo či môže človek zomrieť na osamelosť. Na viacerých príkladoch skutočných ľudí ukazuje,  ako potlačené emócie ako zlosť a s tým súvisiaci stres ovplyvňujú  to, ako žijeme, ako sa správame k sebe i druhým a najmä to, akí sme zdraví.  Maté verí, že spôsob akým premýšľame a využívame mozgovú kapacitu, má vplyv aj na fyzické zdravie. V knihe sa zároveň dočítate aj o siedmych princípoch liečenia a prevencie pred civilizačnými chorobami, napríklad pred rakovinou, či sklerózou.

baileys