MVDr. Jana Mittmann, MBA, riadi spoločnosť Exeltis v niekoľkých krajinách Európy. Vyštudovaná veterinárna lekárka pôsobila aj v USA a počas tohto obdobia získala skúsenosti v rôznych oblastiach starostlivosti o ľudské zdravie. S manželom žije v Bratislave, majú tri deti.

Už niekoľko rokov ste aktívna v oblasti farmaceutického priemyslu a z pozície pharma-reprezentantky ste sa vypracovali až na post CEO spoločnosti, v ktorej pracujete. Čím si vás získala práve farmácia?

Pravdupovediac, stále som chcela byt veterinárkou. Liečiť zvieratká, to bol môj sen. Ale ako to už v živote býva, vietor ma zavial do USA a po návrate do „farma“. Na začiatku som vôbec netušila, do čoho idem. No zdá sa, že som mala všetky predpoklady, ako aj veľkú snahu vypracovať sa a spojiť v práci medicínske znalosti s biznis myslením. A našla som sa. Práca sa mi stala koníčkom. Je úžasné stáť pri začiatku aj konci pomoci ľuďom. Pravdepodobne druhý dôvod, že pôsobím už viac rokov v tomto odvetví, je fakt, že mám veľké šťastie a celý ten čas pracujem s produktami pre ženy. Aj cieľom spoločnosti Exeltis je pomáhať práve ženám. Máme portfólio zamerané na všetky obdobia života ženy, od plánovania tehotenstva (antikoncepcia), cez pomoc pri otehotnení (Inofolic pre ňu, Folandrol pre neho), starostlivosť počas gravidity a dojčenia (LadeeVita), liečbu vaginálnych infekcií (Lactofeel), až po menopauzu (Sérelys). No nechcelo by sa aj vám každé ráno vstať a bežať pracovať?

Máte malé deti a súčasne zastávate post vrcholovej manažérky. Mnohé ženy určite zaujíma, ako to vôbec dokážete skĺbiť.

Celé je to o dobrej organizácii, disciplíne a režime. Neviem, či na to existuje recept, ale u nás doma to funguje. Mám manžela, ktorý pracuje rovnako intenzívne ako ja a aj napriek tomu sa nám zatiaľ darí prepájať všetky pracovné povinnosti, zahraničné cesty a povinnosti detí v škole a škôlke. Problém je choroba. Tá naruší zabehnutý režim a  situáciu skomplikuje. Žiaľ, ani nám sa nevyhne. Vtedy poprosíme o pomoc starú mamu. Deň každého z nás je naplánovaný po pätnásťminútovkách a obaja s manželom fungujeme na niekoľko zmien. Sme takto nastavení. Rovnako aj deti, ktoré majú krúžky a doma potom úlohy. Sú zvyknuté, že sme v pohybe a že sa pracuje veľa. Vedieme ich k aktivite.

Voľného času zrejme nemáte nazvyš, no ak predsa, ako ho zvyknete tráviť?

Samozrejme s deťmi, celá rodina spoločne. V zime na svahu, v bazéne, na detských oslavách, doma pri DVD-čkách, maľovaní, modelovaní, v lete na ihrisku, na bicykli v parku… Mám pocit, že deti nás držia fit. Je to spojenie príjemného s užitočným. A pravdupovediac, bez nich by som už ani svoj voľný čas tráviť nechcela. Na udržanie dobrého partnerského vzťahu si s manželom vyhradzujeme aj čas pre seba. Moja mama postráži vnúčatá, kým my ideme na večeru, do kina, zacvičiť si alebo zaplávať. Takto je to ideálne a  vyhovuje nám to.

Vaše životné tempo je naozaj rýchle. Ako sa staráte o svoje zdravie?

Ja osobne verím na prevenciu. Už od malička viem, že sa treba v zime dobre obliekať, nebehať doma bosá alebo vonku bez šálu, že treba športovať, zdravo sa stravovať, chodiť na preventívne prehliadky a užívať multivitamíny a multiminerály. Žiaľ, aj keď sú obchody plné ovocia a zeleniny, či už nedostatkom času na ich prípravu, alebo naopak tepelnou úpravou strava stráca veľké množstvo dôležitých látok. Preto sa spolieham na „hotové“. Dám si jednu kapsulu za deň a som v pohode.

Máte v portfóliu aj niečo na krásu?

Všetko! (Smiech.) Na trhu máme produkty, ktoré zaručene pomáhajú. Lebo veríme, že len zdravá žena môže byť šťastná. A každá šťastná žena je predsa krásna. (Smiech.) Kuk na www.lejdy.sk.

Plánujete niekedy poľaviť?

Ja som rada aktívna. Zároveň mám pocit, že som už poľavila až-až. Moje fungovanie je obrovský kompromis. Deti verzus práca, práca verzus deti. Je to ideálne, lebo práca je mojím koníčkom a deti moje všetko.

Komu sa zvyknete zveriť do rúk, ak ide o vašu krásu? Staráte sa o seba pravidelne?

Viete, ja si myslím, že ženy by tento svet mali robiť krajším. A mali by sa o seba aspoň trošku starať. Ja chodím na vlasy a nechty, používam kvalitnú kozmetiku a cvičím – behám alebo som vo fitku, podľa časových možností. Môj muž síce hovorí, že mne už pomôže len plastika (milý, že?) a deti ma ľúbia aj bez mejkapu, ale ja sa cítim upravená dobre.

H&B