ako vytvoriť taký, na ktorý sa nezabúda?

Niekto pri slove teambuilding doslova zajasá, niekomu sa zježia chlpy na celom tele. Ako ste na tom vy? Každopádne, táto aktivita slúžiaca na spoznávanie sa s kolegami v iných ako pracovných úlohách je pri dobrom koncepte veľmi príjemne strávený čas s pridanou hodnotou. Spoznať kolegov v nevšedných situáciách a dozvedieť sa o nich viac je jeden z kľúčov úspechu fungovania tímu  v pracovnom prostredí. Aké sú atribúty správnej „stmelovačky“?

Stavte na jedinečné prostredie

Po náročných dňoch v kancelárii všetkým dobre padne pobyt v prírode. Vybrať sa do hôr je určite dobrý nápad. V zime to môže byť lyžiarsky areál s hotelom, ktorého kapacita a zariadenie pokryje nároky skupiny kolegov účastných na teambuildingu. Výhodou je aj wellness, kde sa dá po celom dni relaxovať a načerpať nové sily. Ak sa chcete kolegom pri organizovaní akcie zavďačiť, určite nepodceňujte výber dobrého jedla a nápojov. Hotelová reštaurácia by sa mala zhostiť všetkých požiadaviek a doplniť tak zážitok aj o kulinárske špeciality.

Zimné aktivity môžete stráviť aj na snehu

Zimné obdobie láka na lyžovačky. Túto športovú aktivitu môžete pokojne pretaviť do spoločne strávených chvíľ s kolegami na svahu. Aké sú možnosti teambuildingových aktivít na snehu? Staviť môžete na klasickú lyžovačku, ktorú nie je nutné nijako dopĺňať aktivitami. Na záver však určite poteší menšia súťaž či veselá hra o ceny, alebo len vyhodnotenie aktivity z celého dňa. Teambuildingové akcie však môžu byť aj do detailu premyslené a zábavné. Zimný teambuilding môže mať mnoho podôb. Od klasickej lyžovačky, firemných hier, vozenia na skútroch… Vyblázniť sa môžete aj snowtubingom či na klzisku a nemusí chýbať ani zimná grilovačka či zabíjačka. A vonkajšie aktivity možno doplniť tými v hoteli, sily si môžete zmerať pri stolnom tenise, squashi a iných hrách.

Úplne iné zážitky v objatí veľhôr

Netrochárte! Vyberte sa s tímom rovno do veľhôr a spoľahnite sa jeden na druhého. Najlepší teambuilding je v prírode, ktorá od vás vyžaduje sústredenie. Naučíte sa, ako prežiť v horách a čo vám môže v krízových situáciách zachrániť život. Nájsť kolegu v lavíne či zachrániť kolegyňu v náročnej situácii sa naučíte v horách. Určite to zužitkujete potom aj v náročných podmienkach v práci a budete si môcť povedať, že ste už zvládli aj ťažšie veci.

Dokážete sa prekonať výstupom na Gerlach? Nájsť strateného v lavíne? Zdolať prekážky? Možno sa to nezdá, ale aj teambuildingová zábava môže byť užitočný zdroj informácií. V neposlednom rade sa aj o sebe dozviete veľa, keďže na chvíľu vyjdete zo svojej komfortnej zóny a dokážete možno nečakané. Za tú námahu vás potom určite odmenia skvelým občerstvením a relaxom na čerstvom vzduchu či vo vírivke a saune.

Zuzana Mittelmann

H&B