„DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“

Exkluzívna premiéra filmu McQueen v bratislavskom Auparku

intímna sonda do života legendárneho módneho návrhára

AUPARK v spolupráci s Asociáciou Filmových Klubov Slovenska, IQOS a produkčnou spoločnosťou MILOSH Limited uviedli v Cinema City exkluzívnu filmovú premiéru dokumentu McQueen o živote britského módneho návrhára, ktorý prepísal dejiny. Súčasťou premiéry bolo aj odhalenie jedinečnej POP UP Gallery diel Alexandra McQueena, ktorá je dostupná návštevníkom bratislavského AUPARKU od 28.9. do 27.10. 2018.

Na filmovom evente roka nesmela chýbať ani slovenská módna elita. Dokument o britskom géniovi sveta módy si prišli pozrieť módni návrhári Marcel Holubec a  Robert Vrzala, úspešné modelky Karolína Chomisteková, Natália Kornerová, Jasmína Taty alebo Linda Nývltová, stylistka Zuzana Kanisová, producent Milosh Harajda. Nechýbali ani dámy zo slovenského šoubiznisu, ktoré milujú módu a trendy ako Ema Drobná, Daniela Hantuchová, Barbora Rakovská alebo Twiins.

Keď máte skvelý námet, silný príbeh a obrázky, ktorými ho môžete podporiť, potom je podľa môjho názoru dokument lepší ako hraný film. Nikto nedokáže príbehy vyrozprávať lepšie ako skutoční ľudia,“povedal Bonhôte britskému Guardian po slávnostnom uvedení dokumentu McQUEEN vo Veľkej Británii. Režisérska dvojica Ian Bonhôte a Peter Ettedgui natočila filmhodný návrhárovho  dramatického života. Jeho príbeh sa nám odohráva pred očami prostredníctvom 6 kapitol, ktoré kopírujú jeho najznámejšie prehliadky.

„Premiéru dokumentu McQUEEN sme sa rozhodli uviesť v mesiaci september, ktorý je v módnom priemysle obdobím fashion weekov. Divákom však prinesieme aj bonus v podobe galerijnej inštalácie dvoch modelov z archívu Isabella Blow Foundation. McQUEENOVE výtvory budú inštalované na 1. poschodí AUPARKU po dobu jedného mesiaca od premiéry, čím voľne nadväzujeme na výstavu v Galérii Mesta Bratislavy, ktorá túto jar predstavila multimediálnu výstavu Daphne Guinness, McQueenovej osobnej priateľky a dvornej múzy,“ uviedol producent premiéry Milosh Harajda.

Len počas exkluzívnej premiéry tohto módneho dokumentu bude dospelým užívateľom v Auparku  Bratislava k dispozícii aj výnimočný koncept IQOS friendly lounge.

„Give me time and I will give you revolution“

(„Dajte mi čas a ja vám prinesiem revolúciu“)

(Alexander McQueen)

Film McQueen sleduje mimoriadny osud jedného z najtalentovanejších návrhárov módneho sveta, ktorý sa zo skromných pomerov dostal až na samý vrchol. Jeho život bol ako z rozprávkovej knižky aj keď temnej. Ukazuje výnimočnú krásu a originalitu jeho modelov, ktoré šokovali verejnosť a nadchli zástupy celebrít od Lady Gaga po Sarah Jessicu Parker, a súčasne nahliada do súkromného sveta inšpiratívneho a radikálneho génia.

Od magazínu GQ v roku 2007 získal McQueen titul Menswear Designer of the Year. Priazeň módnej kritiky sa ukázala aj v podobe štvornásobného oceneniaBritish Designer of the Year, ktoré získal v rokoch 1996, 1997, 2001 a 2003. Pocty sa dočkal aj od samotnej britskej kráľovnej, tá mu udelila ocenenie A Most Excellent Commander of The British Empire (CBE).

Použitím domácich videí a starých rozhovorov získava film až intímnu atmosféru. Odhaľuje nepoznanú stránku britského návrhára, ktorý bol medzi svojimi najbližšími známy svojou veselou povahou. Prostredníctvom výpovedí  McQueenových blízkych a spolupracovníkov sa snímka stáva istým spôsobom aj dokumentom o ľuďoch, ktorí nesú jeho posolstvo ďalej. Veľmi osobitý je aj výber hudobného sprievodu, za ktorým stojí McQueenov obľúbený skladateľ Michael Nyman, ktorého nahrávky si návrhár údajne pravidelne púšťal pri práci vo svojom ateliéri.

„Sme veľmi radi, že Aupark Bratislava môže priniesť ďalšiu exkluzívnu filmovú premiéru z módneho sveta, dokumentárny film o návrhárovi s temnou dušou génia Alexandrovi  McQueenovi. Táto premiéra je dôkazom, že Aupark je epicentrom módy v Bratislave.“ hovorí Tomáš Urbanovský,
Shopping Center Manager Aupark Bratislava.

H&B