Vedeli ste, že hustotu vlasov určuje počet folikulov a množstvo vlasov, ktoré z nich vyrastá? Tento počet je daný geneticky a žiaden zo šampónov či preparátov na zvýšenie hustoty vlasov ho nezvýši.

Preto podobné prípravky nemajú želaný efekt. Kvalitu a životnosť vlasu však ovplyvňujú mnohé faktory. Môže sa zdať, že nadmerná a najmä trvalá strata vlasov je doména mužov. Problém však neobchádza ani ženy. V prípade oboch pohlaví je na vine testosterón, resp. jeho derivát, ktorý deštruuje vlasové folikuly. U žien je jeho hladina relatívne zvýšená v období klimaktéria, počas tehotenstva a po pôrode. U mužov sa proces nenávratnej straty vlasov spôsobenej aktivitou tohto hormónu môže začať už okolo 25 roku života.

Negatívny vplyv na kvalitu vlasov má aj užívanie antikoncepcie a časté nosenie vrkočov a utiahnutých účesov, zlá životospráva, dlhodobé užívanie liekov, zlý krvný obeh či vyšší a pokročilý vek i stres.

Efektívne a jediné dlhodobé riešenie vypadávania vlasov je ich transplantácia. S pomocou moderných, neinvazívnych metód transplantácie vlasových folikulov z tzv. darcovskej zóny (zadnej časti hlavy), kde sa nachádzajú folikuly rezistentné voči testosterónu, získate svoje vlasy späť. Alebo vytúženú leviu hrivu, po ktorej  túžite.

Technika sa v odbornej literatúre označuje ako FUE (Follicular Unit Extraction). Robí sa v lokálnej anestéze a preto je nebolestivá. Keďže sa používajú ihly s veľmi malým priemerom, prakticky nezanecháva jazvy,“ hovorí MUDr. Ján Popovič z Dr. Popovič Inštitútu, licencovaného pracoviska, ktoré túto metódu na Slovensku úspešne realizuje.

Úzko špecializovaný Dr. Popovič Inštitút je klinika licencovaná Bratislavským samosprávnym krajom na realizáciu pokrokovej techniky FUE (Follicular Unit Extraction). Ide o nebolestivú metódu trvalého zahustenia vlasov s krátkou dobou rekonvalescencie, ktorú vyhľadávajú slovenskí aj zahraniční klienti.

www.drpopovic.sk

H&B