Radí nezávislá poradkyňa Mary Kay Lucia Némethová

So zmenou teploty a počasia dochádza aj k zmene termoregulácie a pokožka si vyžaduje väčšiu starostlivosť a pozornosť. Mnohé pociťujeme zhoršenie stavu našej pleti, ubúda prirodzený maz, rýchlejšie odumierajú kolagénové vlákna, znižuje sa hladina hormónov…

To všetko má za následok horšiu regeneráciu pleti, ktorá stráca pevnosť apružnosť. Mnohé si všimnete, že sa zmenil tón pleti a pokožka je priam šedá. Ale dá sa tomu pomôcť. Poradím vám, ako sa postarať o pleť na jeseň a pripraviť ju na zimu.

  1. Dôkladné čistenie

Najdôležitejším krokom v starostlivosti o pleť je čistenie pleti. Odporúčam komplexné čistenie z TimeWise® zázračnej kolekcie 3D™, ktoré obsahuje v sebe štyri kroky. Je to efektívne riešenie a uspokojí aj najnáročnejšie potreby na čistenie pleti. Pleť výborne vyčistí, otvorí póry, aby sa pokožka okysličila. Jemné pílingové perličky šetrne odstránia zašednuté odumreté bunky a pokožka dostáva signál, aby sa rýchlejšie regenerovala. Tretia zložka je tonizačná a posledná je rozjasňujúca. Nádherne jemnučko vonia a pleť je už po prvom použití rozjasnená. Vybrať si môžete z dvoch zložení, gélové na zmiešanú až mastnú pleť a krémové na suchú až normálnu.

  1. Odstránenie odumretých buniek

Aby dostala pokožka signál na rýchlejšiu obnovu je potrebné odstrániť prebytočné odumreté vrchné bunky pokožky, na jeseň sa ich tvorí viac a môžu sa vplyvom chladu vyskytnúť aj šupinky. Ideálne riešenie je píling.

Ak sa chcete zbaviť pigmentových fľakov, jazvičiek a sinavej pokožky ideálne riešenie je TimeWise Repair™ Revealing Radiance™ Peeling na tvárvhodný aj na citlivú pleť a pokožku s popraskanými cievkami. Stačí ho použiť dvakrát týždenne na 10 minút pred spaním. Účinnou zložkou je kyselina glykolová.

Druhá možnosť je Mikrodermálna kolekcia Plus, mechanický píling podobný jemnému piesku. Je vhodna na zmiešanú až mastnú pleť s väčšími pórmi. Obľubujú ho dámy, ktoré potrebujú cítiť, že pleť je skutočne „vypílingovaná“. Po opláchnutí sa nanáša ochranné sérum na stiahnutie pórov, ktoré pleť vyhladí a vypne. Efekt ucítite po prvom použití a nebudete sa chcieť prestať hladkať.

  1. Hĺbková regenerácia

Ďalší vhodný krok je regenerácia pokožky. Na to slúžia masky a práve v tomto chladnom počasí potrebujeme pleť zahaliť do niečoho príjemného, čo ju hydratuje a zmäkčí. Ideálne riešenie je Hydratačná gélová maska s regeneračným účinkom, ktorá pleť upokojí, stiahne červeň, vyhladí, vypne a udržiava vodu v pokožke, ktorú teraz rýchlo strácame. Používa sa dvakrát týždenne na 10 minút alebo  s ňou môžete ísť spať. Je to riešenie aj pre veľmi vyťažené ženy, ktoré nerady čakajú,kým maska uschne a následne ju musia opláchnuť.

  1. Vitamínová bomba s kyselinou askorbovou – kúra na jeseň

Vitamín C pôsobí pozitívne aj v prípade hyperpigmentácie. Tú má za následok kožný pigment melanín, respektíve jeho nadmerná produkcia alebo nerovnomerné rozmiestnenie v koži.

Podporuje tiež produkciu kolagénu, vďaka ktorému je pleť pevná a súdržná, čo sa prejavuje jej zdravým a mladistvým vzhľadom aj navonok. Kyselina askorbová je základný koenzým v syntéze všetkých typov kolagénu.

Ako dostať vitamín C priamo do pokožky, aby bol účinný?

Kombinácia ampuliek Regeneračného séra +C s Aktivátorom s vitamínom C s aktivátorom vitamínu C sa postará, aby sa pokožka vzpružila a obnovil sa v nej kolagén. Aktivátor s vitamínom C je novinka v kozmetickom priemysle a využíva prelomovú technológiu, ktorá dodá pleti čistý vitamín C v podobe malého rozpustného štvorčeka. Len čo sa štvorček na dlani rozpustí, stabilizovaný derivát vitamínu C, ktorý je v aktivátore obsiahnutý, sa na pleti premení na čistý vitamín C. Odporúčam aplikovať celú mesačnú kúru, čiže 12 štvorčekov v jednom balení a to 3x do týždňa pred spaním.

5. Zvýšená hydratácia a lipidy

Favoritom medzi krémami na jeseň a zimu je neparfumovaný Regeneračný výživný krém s intenzívnym hydratačným účinkom, vhodný aj na veľmi citlivú pleť. Neobsahuje parabény a je to lipozómový krém s veľmi príjemnou jemnou konzistenciou. Učí pokožku vytvárať si ochranné lipidy a chráni tak pred nepriaznivým vplyvom počasia. Napomáha zlepšovať hydratáciu, vláčnosť, pružnosť a pevnosť pleti.

Ak máte radšej mastnejšie krémy a potrebujete silnejšiu ochranu do mrazivých dní, odporúčam intenzívny hydratačný krém. Luxusný krém zanechá vašu pleť hydratovanú, rozžiarenú a s pocitom úžasnej hebkosti a mäkkosti. Hydratuje pleť až desať hodín, a ochráni aj na lyžovačke. Dodá pleti dávku intenzívnej vlhkosti a zjemňuje pleť pomocou morských extraktov.

H&B