Možno o tom veľa nehovoria, ale rovnako aj muži hľadajú tajomstvo večnej mladosti. Majú však inú štruktúru pokožky, takže si vyžaduje osobitnú starostlivosť a špeciálnu kozmetiku. V súlade s týmito potrebami rozšírila Nivea škálu produktov vyvinutých pre pánov a zaviedla do kozmetiky pre nich kyselinu hyalurónovú, ktorá sa v ženskej kozmetike už osvedčila. 

V čom je pokožka mužov iná?

Štruktúru kože mužov primárne regulujú mužské pohlavné hormóny. Pánska pokožka je o 15 až 20 % hrubšia a obsahuje viac kolagénu zodpovedného za jej pevnosť, pružnosť a vodnú rovnováhu. Táto prirodzená vlhkosť je tajomstvom pokožky bez vrások – prinajmenšom do veku tridsať rokov. Prvé vrásky okolo očí sa objavujú u žien už začiatkom dvadsiatky, pokožka mužov zostáva hladká takmer až do tridsiatky. Mužská pokožka však potom starne rýchlejšie a vrásky sa objavujú okamžite, napríklad okolo čela. Preto by páni mali používať protivráskovú a spevňujúcu kozmetiku.

Starneme bunkami

Každá bunka v tele obsahuje informácie, ktoré nás robia tým, kým sme. S pribúdajúcim vekom aktivita asi desaťtisíc miliárd buniek klesá. V závislosti na zmenených energetických hladinách tela sa môže regenerácia epiteliálnych buniek spomaliť. Pokožka stráca pevnosť a vytvárajú sa vrásky. Aj keď proces starnutia nemožno úplne zastaviť, je možné stimulovať bunkovú aktivitu a zlepšiť obnovovanie buniek. Vedecké štúdie preukázali, že mladé živé bunky sa pravidelne regenerujú a ich metabolizmus pracuje na plné obrátky. To je jedna z dôležitých podmienok, aby pokožka vyzerala mladšie.

NOVINKY pre neho

Hydratačný pleťový krém proti vráskam HYALURON ponúka perfektnú starostlivosť o tvár mužov, ktorí túžia po žiarivej a mladistvej pokožke. Rýchlo sa vstrebáva a redukuje viditeľné príznaky starnutia. Zároveň hlboko hydratuje a posilňuje pokožku. Krém obsahuje FF15, faktor na opaľovanie, ktorý pomáha predchádzať vráskam spôsobeným UV žiarením.

Hydratačný gél proti vráskam HYALURON obsahuje najvyššiu koncentráciu kyseliny hyalurónovej z produktov  Nivea Men Anti-Wrinkle Hyaluron. Rýchlo sa vstrebáva a intenzívne zvlhčuje na tvár. Pravidelné používanie počas dvoch až štyroch týždňov viditeľne redukuje vrásky, napína pokožku, hydratuje a osviežuje ju. Zloženie je ľahké a nemastné.

H&B