Jar sa už tradične nesie v znamení zvučných módnych mien a exkluzívnych modelov. Nebolo tomu inak ani tento rok. Bratislavská Refinery Gallery sa opäť zaplnila, aby priniesla skutočný módny zážitok počas 14. ročníka Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz.

Inšpirácie priamo z móla

Priamo z atraktívnej zóny jedného z partnerov podujatia sme mapovali atmosféru. Ste zvedaví, čo sa tam odohrávalo? Dva dni plné módy priniesli mnoho inšpirácií do jarných dní. Elegancia, ženskosť a trendovosť. Spoločné menovatele pre štýlové outfity. Svoje kolekcie odprezentovali domáci aj zahraniční tvorcovia. Každý, kto sedel v hľadisku, sa mohol kochať tvorbou Veroniky Hložníkovej, Zuzany Hakovej, La Rena, Adriany Horeckej, Jany Jurčenko, Rozbora Couture, Izabely Komjati, Michaely Ľuptákovej, svadobnou prehliadkou talianskej značky či vyvrcholením dvojdňového maratónu prehliadok – Jany Pištejovej i modelmi ďalších návrhárov. Po zhliadnutí kolekcií sa zrejme prítomní zhodli na jednom – jarný šatník bude opäť maximálne štýlový, pestrý a pohodlný. Nebudú chýbať ani farby a fádny rozhodne nebude ani šatník našich najmenších. Jednoducho máme sa na čo tešiť v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch.

Influencerky zapôsobili

Nielen prehliadkové móla, ale aj zákulisie hýrilo zaujímavým programom. Perwoll zóna ponúkla zábavné fotenie, návštevníci si otestovali vedomosti o móde v zábavnom kvíze a dozvedeli sa viac o starostlivosti o oblečenie. Príjemným spestrením boli fashion blogerky, ktoré svojimi outfitmi nezaostávali za modelkami na prehliadkových mólach a samé boli nositeľkami štýlových inšpirácií.„Módne prehliadky boli o nových jarných a letných kolekciách, preto som svoj outfit ladila jarne aj ja. Vo všeobecnosti platí, že mám rada maxi šaty a overaly, takže moja voľba bola jasná. Navyše, tento overal má krásnu farebnú potlač. Výborne sa kombinuje s červenými alebo oranžovými akcentami. A keďže jarné večery sú stále chladné, prehodila som cez plecia voľné biele sako, ktoré je ´must-have´ kúskom v šatníku každej ženy,“ prezradila o svojom outfite blogerka Veronika Svobodová, známa aj ako Special edition life.

Rovnako zapôsobila aj blogerka Mirka Germanová, známa fanúšikom ako Theblondzebras, ktorá sa farieb či vzorov rozhodne nebojí. „Na dni módy som si vybrala vzorované maxišaty posiate ružovými pivóniami, ktoré sú pre mňa stelesnením jari. Pivónie, orgován, tulipány a rozkvitnuté čerešne sú synonymami jarných dní a keď ich práve nemám doma vo váze či v záhrade, aspoň si ich oblečiem pre radosť,“ povedala Mirka, ktorá prišla do Refinery Gallery s kamarátkou a blogerskou kolegyňou Ivanou Stanclovou. Ďalšou farebnou dámou, ktorá tentoraz netradične zvolila čiernu farbu.

„Pre mňa sú typické pestré farby a bez farieb to nie som ja. No chcela som vyskúšať čierne šaty, ktoré sa mi strihovo veľmi páčili. Doladila som ich originálnymi popruhmi od šikovných Sloveniek, ktoré dali šatám iný rozmer. Čiernu som rozbila cyklaménovými topánkami a cítila som sa takto aj v čiernej dobre,“vysvetlila výber outfitu.

Tohtoročná jar opäť ukazuje, že o ozajstné štýlové kúsky nie je núdza ani na našom malom Slovensku. A čo vy, máte už nové kúsky vo svojom šatníku?

H&B