Do stojatých vôd slovenskej módy priniesol čerstvý závan morského vzduchu nový slovenský fashion start-up Young Yachter. Pre malých aj veľkých milovníkov vetra vo vlasoch a piesku na pokožke vytvoril v spolupráci so slovenskou návrhárkou Máriou Štranekovou módnu kolekciu inšpirovanú slnečným Jadranským pobrežím.

 

„Každý kúsok kolekcie, či už ide o oblečenie alebo obuv, je ručne vyrobený na Slovensku. Veríme, že jedine ľudské ruky dokážu dať oblečeniu skutočný charakter,“ hovorí majiteľ značky Braňo Král.

Značka vznikla spontánne a vďaka láske majiteľov Braňa a Martiny k tyrkysovému moru. Potom nasledovala osemnásťmesačná príprava, vrátane cestovania po svete, aby sa oboznámili s fungovaním módneho priemyslu v zahraničí. Plní poznatkov sa pustili do práce a v júni 2020 vpustili do slovenských módnych vôd novú módnu značku s príznačným názvom Young Yachter.

Lokálne a ohľaduplne k prírode

Braňo a Martina Královci

 

Filozofiou zakladateľov značky Braňa a Martiny Královcov  je  udržateľnosť a ekológia, preto dbajú pri výrobe jednotlivých kúskov aj na ochranu životného prostredia. V dielni sa riadia prísnymi pravidlami. Nepoužívame žiadne škodlivé alebo ropné produkty,  iba materiály ktoré sú stopercentne zdravotne nezávadné a určené na dotyk s pokožkou. Vyrábame iba toľko, koľko je reálne naša spotreba.“ ozrejmuje Braňo Král. A preto je pre nich dôležité, aby sa aj ich dodávatelia riadili rovnakými princípmi. Ako slovenská značka sa snažia podporovať najmä lokálnu komunitu, a tak štýlové tenisky či espadrilky, kabelky,  doplnky, ale aj každý jeden kúsok oblečenia, až po ponožky sú vyrábané rôznymi dodávateľmi na Slovensku. Young Yachter používa v kolekciách predovšetkým látky, ktoré si dávajú na zákazku vyrobiť, aby mali istotu, že je tkanina nová. Vek látky totiž ovplyvňuje jej kvalitu. V letnej kolekcii dominuje ich vlastná autorská látka. Pôvodne biely materiál nechali potlačiť modrou vlnkou, ich originálnym návrhom.

Poznávacím znamením Young Yachter sú kolekcie pre celú rodinu. Nájdete v nich rovnaké oblečenie pre otca a syna, či mamu s dcérou. Ako jedna z mála firiem vo svete ponúkajú rovnakú celokoženú obuv pre deti aj pre dospelých.

Návrhárka Mária Štraneková v strede

 

Pri tvorbe letnej kolekcie sa Young Yachter spojil so slovenskou návrhárkou Máriou Štranekovou, ktorej modely sa vyznačujú éterickosťou a ženskosťou. „Kolekcia je tvarovo čistá, variabilná, obohatená o zaujímavé strihové, či vizuálne detaily. Použitie ikonických pruhov  originálnym spôsobom zachováva štýlovú klasiku prímorského prostredia, zároveň outfity posúva do polohy voľnočasovej módy, čo bude charakteristické pre značku Young Yachte,.“ hovorí Mária Štraneková.

Všetky kúsky slovenskej módnej značky Young Yachter nájdete na www.youngyachter.com.

H&B