Do kín sa dostal dlho očakávaný film Whitney, ktorý rozpráva skutočný príbeh jednej z najpopulárnejších žien sveta. Napriek tomu, že snímka oscarového režiséra Kevina Macdonalda nepatrí k tým s veselým koncom a opisuje aj najsmutnejšie okamihy života a smrti svetoznámej celebrity, získava priazeň divákov po celom svete. Milióny fanúšikov Whitney Houstonovej si prichádzajú pripomenúť jej obrovský talent, silnú charizmu a nevídanú krásu. HITY a tiež IMIDŽ WHITNEY zažívajú veľký comeback!

Top hviezda s tmavou pleťou ovplyvnila počas svojej slávy dianie na viacerých frontoch. V osemdesiatych rokoch sa stala módnou ikonou, ktorá udávala trend. Mnohé prvky z jej šatníka zostávajú v kategórii MUST HAVE ešte aj dnes. Zaspomínajte si na jej najslávnejšie hudobné videá a inšpirujte sa módou Whitney Houstonovej s nami!

Obrovský štras z „Greatest Love of All“

Mentor Whitney Houstonovej, Clive Davis, údajne nechcel vydať hit „Greatest Love of All“ na jej debutovom albume, ale (vtedy ešte mladučká) Whitney ho nakoniec presvedčila. Pieseň strávila tri týždne na najvyšších priečkach hitparád a zaujala aj klipom, ktorý k nej bol vytvorený. Niekoľko záberov na dnes už ikonické štrasové náušnice spôsobilo, že sa ich žiarivým leskom a dizajnom inšpirujeme už viac ako dve desaťročia.

Kráľovná 80. rokov

„Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)“ bol prvý singel druhého štúdiového albumu Whitney a ako každá pieseň pred ním, aj táto zožala obrovský úspech. Hudobné video sa tiež stalo ikonickým a svet si nemohol pomôcť, doslova šalel zo žiarivého a sviežeho mejkapu, hopsajúcich dlhých kučier a farebných korálkových náušníc. Whitney v klipe predviedla niekoľko nadčasových outfitov, okrem iného aj nádherné nohy v lodičkách. Priliehavé fialkové, čierne i neónovo oranžové šaty sú prudko použiteľné aj dnes!

V pánskom štýle

Veľa popových hviezd stavovalo ešte aj v deväťdesiatych rokoch na mužské oblečenie, no bolo niečo naozaj výnimočné vidieť práve Whitney Houstonovú v komplet bielom obleku a klobúku. Jej charizma a krása dokonale zapadla do učebníc Coco Chanel. Nadčasový oblek, ktorý si obliekla v hudobnom videu „I’m Your Baby Tonight“ je zaujímavá voľba bez ohľadu na trendy alebo datovanie.

Zlatá slávica

Dievča so zlatým hlasom vyrazilo v roku 1994 na koncert do Južnej Afriky. Whitney odspievala svoje najväčšie hity v žiarivo zlatých šatách a turbane. Jednoduchý tvar šiat odhalil úžasnú postavu a definitívne k Whitney priklincoval titul módnej ikony všetkých čias i kontinentov sveta. Ešte aj v roku 2003, na koncerte VH1 Divas Duets, ponúkla fantastickú lekciu, ako nosiť zlatú. Dôraz na siluetu, skôr jemný alebo žiadny výstrih a žiarivý, priam nákazlivý úsmev! To sú zbrane podnecujúce fantáziu, to je štýl skutočnej divy.

Tenisky a športová súprava na Super Bowl

Vráťme sa ale málinko späť.

Jeden z najobľúbenejších aspektov štýlu Whitney Houstonovej bol ten, že sa nikdy nesnažila stať módnou ikonou. Údajne si obliekala len veci, v ktorých sa naozaj cítila dobre. V šťastných rokoch manželstva sa dokonca s Bobbym Brownom obliekali rovnako. A tak, či už v spoločenských šatách, koncertných kostýmoch alebo teplákoch, z Whitney vždy „išla“ nesmierna uvoľnenosť a sexepíl. V roku 1991, keď prišla obrovská príležitosť po prvýkrát zaspievať národnú hymnu na Super Bowl, vystúpila pred celú Ameriku v športovej súprave, bielej čelenke a teniskách.

Pripomeňme, že novú úpravu americkej hymny zaspievala bez nácviku, na prvýkrát. Dojatý dav Američanov všetkých farieb pleti, náboženstiev a vyznaní skandoval. Dievča s tmavou pleťou a  zlatom v hrdle posunulo týmto momentom svet o kúsok k lepšiemu…

Foto: Sako, zlaté šaty, turban a slnečné okuliare – River Island, športová súprava – Lacoste, oranžové šaty – House of Fraser, žltý top – Dorothy Perkins, biela čelenka a farebné korálkové náušnice – River Island, obuv – Deichmann, štrasové náušnice –Chanel.

WHITNEY

Legendárna speváčka a herečka Whitney Houstonová získala počas svojej neuveriteľnej kariéry šesť Grammy, dve ceny Emmy, 22 amerických hudobných ocenení a 30 ocenení Billboard Music Awards. So svojimi piesňami sa až neuveriteľných jedenásťkrát umiestnila na prvých priečkach hitparád Billboard grafu, vrátane piesne „I Will Always Love You“.

Pripravila Mária Halajová

H&B