Po prvýkrát v histórii spoločnosti Kao Salon Division sa akcia Kao Salon Global Experience konala v digitálnej podobe. Takmer 20 000 stylistov z celého sveta využilo príležitosť sledovať 48 hodín špičkového umenia a kreativity. Tak ako to poznali z predchádzajúcich rokov, prišla k nim inšpirácia a umenie svetovej úrovne: debut kolekcie Goldwell Couture Collection, svetová premiéra kolekcie Angela Seminara a novinky od všetkých značiek Kao Salon Division .

„Najjednoduchšie by bolo celú akciu zrušiť.  Avšak my sme cítili potrebu investovať do kreativity tým, že kvalitu živej akcie prinesieme stylistom virtuálne“, povedal Cory Couts, globálny prezident spoločnosti Kao Salon Division. „Naším záväzkom v rámci rodiny Kao Salon je oslavovať kreativitu – nielen kreativitu nášho remesla, ale aj kreativitu umožňujúcu plánovať a budovať a rásť. Kreativitu vytvárajúcu z neistej súčasnosti novú budúcnosť „.
„Keď sme sa v apríli rozhodli akciu na živo zrušiť, uistili sme našu Kao rodinu, že veríme, že kreativita nikdy nekončí (#creativityneverstops), a rozhodli sme sa premeniť túto našu akciu na virtuálnu udalosť“, hovorí John Moroney, viceprezident spoločnosti pre kreativitu & komunikáciu. „Akciu sme premiestnili do digitálneho priestoru, aby sme boli stále schopní účastníkom poskytnúť rovnakú kvalitu vizuálneho umeleckého zážitku, akú by zažili, keby prišli na živú akciu – Artist Sessions, horúcou Gala Show a samozrejme zážitky Brand Experiences so značkami Goldwell, KMS, Oribe a Varis . “

ARTIST SESSIONS
Inšpirujúca Artist Sessions dali hosťom z celého sveta príležitosť zažiť výnimočné majstrovstiev v tomto remesle.
Mario Krankl je globálnym ambasádorom značky Goldwell a jeden z najoriginálnejších rakúskych stylistov. Mariove jedinečné strihy a farebné kreácie, jeho updo účesy a avantgardný štýl už vzbudili rozruch na celom svete a jeho pódiová show s nádychom módnych prehliadok priťahuje pohľady stylistov a umelcov všade po svete. Tento rok Mario Krankl prezentoval Celebrations – inšpirované 25. výročím salónu Maria Krankla a tridsaťročným výročím značky Goldwell. Na jeho typických avantgardných účesoch v tejto sezóne všetko iskrilo a prinieslo štýl glam s určitým dotykom temna – GLAM NOIRE.

J.7 – Medzinárodne uznávaný kreatívny tím J.7 zo Stuttgartu v Nemecku predstavuje to najlepšie z kaderníckeho umenia. Spájajú v sebe skúsenosti a talent a spolu vytvárajú celkový koncept salónu J.7. Filozofia salónov J.7 je jedinečná – pretože verí, že vzdelávanie je základom špičkového umelí, pričom by vždy malo ísť o priame a nekomplikované vzdelávanie od profesionálov pre profesionálov. Umelecký tím J.7 predstavil BOOST – vlastnú kolekciu pre rok 2021. Táto kolekcia je navrhnutá pre použitie v salóne, a je celá zameraná na blond vlasy a textúry, to všetko v typickom, najmodernejším štýlu tímu J.7.

icono – Od roku 2002 zastupuje akadémia icono kreatívne pulz salónov icono v srdci Berlína. Kreatívny tím salónov icono, ktorý vedie Goldwell International Artist Sascha Haseloff, inšpiroval stylistu z celého sveta. Na akcii Kao Salon Virtual Experience predstavili salóny icono svoju novú koncepčné kolekciu. Táto kolekcia inšpirovaná 80. rokmi je o tom, ako môžete vytvárať komerčné prírodné farby pomocou produktu Elumen Play v spojení s presnými tvarmi a krásnymi textúrami, ktoré preslávili icono po celom svete.

Hare & Bone je mnohonásobne ocenený kolektív zo salónu, ktorý sídli v londýnskom West Ende. Tím, ktorý založil Sam Burnett, je v tomto odvetví preslávený svojím inštinktívnym štýlom zameraným na módu a trendy. Tím Hare & Bone pre túto sezónu predstavil kolekciu technických strihov a farbenie, editoriálneho štýlu a avantgardného vzhľadu pod názvom „Plastový oceán“, inšpirovanú oceánom, tropickými rybami a účinky plastov na jedno použitie.

Shane Bennett je trojnásobným víťazom titulu Kaderník roka v Severnom Írsku a najmladším britským stylistom, ktorý bol uvedený do renomovanej britskej kadernícke siene slávy. Jeho salón sa nachádza sa v jednom z centier Belfastu na Lisburn Square a jeho výsledky odráža vskutku kreatívny štýl jeho tímu. V súťaži British Hairdressing Awards 2015 boli korunovaní ako umelecký tím roka a titulom Kaderníka roka v Severnom Írsku. Shane Bennett sa v Retro Reality obzeral späť pre to, aby našiel budúcnosť v podobe svojej kolekcie pre jar / leto 21, v ktorej sa dostanú docentrá pozornosti textúra, vlnité vlasy a mäkšie tvary, zatiaľ čo farby zostávajú chladné. To všetko sa spája v typickej estetike Shane Bennetta „Session to Salon“.

M & P – Už viac ako dve desaťročia predstavujú Mazella & Partners to najlepšie, čo možno nájsť v kaderníckom vzdelávania a kreativite. Ich vzdelávacie programy nadchli stylistu po celom svete. Tieto program prinášajú univerzálne koncept, vďaka ktorému je vzdelávanie v oblasti strihu prístupné a zároveň praktické pre kaderníkov všetkých úrovní. Počas Kao Salon Virtual Experience Mazella & Partners predstavili novú kolekciu „SPARK“. V epicentre tejto kolekcie sú farby Goldwell, ktoré uvádzajú SPARK do temného obdobia, v ktorom sú tieto farby ďalej zdôrazňované preslávenými technikami presného strihania od M & P.

Oribe Hair Care Team – Na úvod virtuálnej prezentácie Oribe prehovoril Daniel Kaner, prezident a spoluzakladateľ značky Oribe. Prihovoril sa najmä o profesionálnom odkaze tejto značky, o jej záväzku vyvíjať vysoko výkonné produkty, poskytovať najlepšie vzdelávanie vo svojej kategórii a o legendárnom Oribe Canales. James Pecis, globálny ambasádor značky Oribe, sa v rámci predstavovania vzdelávacieho segmentu venoval tomu, ako pre svoje vzdelávacie lekcie nachádza kreatívne inšpirácie v uliciach New Yorku. Tím Oribe Education, vrátane Coby Alcántara, Adama Livermore, Nicci Welsh, Kien Hoang a Ronnieho Stama, potom vzal účastníkov na cestu po rôznych mestách, kde sú doma. Všetci títo umelci vytvorili dynamický vzhľad inšpirovaný mestskou kultúrou v New Yorku, Kodani, San Franciscu a Miami a podelili sa o svoj pohľad na to, ako pouličný štýl, ktorý nás všade obklopuje, v konečnom dôsledku formuje módne a editoriálne trendy.

H&B