Myslíte si, že na správnu starostlivosť o pleť postačia iba krémy? Ak chcete pleť udržať v kondícii, krásnu a žiarivú, siahnite po maskách. Ich účinok uvidíte i pocítite ihneď. Lenže ako sa v nich vyznať?

Čo vedia pleťové masky

Na rozdiel od krémov majú masky koncentrovanejšie zloženie a pôsobia viac do hĺbky pleti, a to už za niekoľko minút. Sú ideálne, ak pleť potrebuje niečo navyše – rýchlo dodať výživu, vyhladiť, rozžiariť, vyčistiť, detoxikovať, a hydratovať. Maska v správnej chvíli pomôže s tým, čo pleť práve trápi, preto nie je na škodu mať doma pleťových masiek i viac. Nejde ale o každodennú starostlivosť, ale o špeciálnu, doplnkovú. Každá žena bez ohľadu na vek by mala používať masky.

 

Ako masku používať Masky fungujú najlepšie, ak sa používajú pravidelne. Minimum je raz týždenne, najlepšie je dvakrát týždenne alebo podľa potreby. „Pred ich nanesením pleť̌ dokonale odlíčte a vyčistite. Bez toho to nejde, jedine tak sa účinné látky dostanú tam, kam majú. Účinnosť masiek sa zvyšuje, ak ich nanesiete po sprchovaní či po kúpeli, teplá voda a para totiž otvárajú póry, a tak sa účinné látky do kože lepšie vstrebajú,“ odporúča Hana Modrá, kozmetická poradkyňa Nivea. Pleťovú masku naneste v dostatočnom množstve od stredu tváre do strán, ale tiež na krk a dekolt. Pri aplikácii ju roztierajte prstami, pomocou špeciálnej kozmetickej kefky či štetca a vyhnite sa citlivým partiám okolo očí a úst. Masku nechajte pôsobiť podľa druhu a času uvedeného na obale. Ak pri ošetrujúcich maskách 5 až 10 minút pridáte, budú účinky intenzívnejšie. Ak chcete, aby maska pôsobila ako zázračný elixír so super účinkom, priložte na tvár s maskou teplý́ obklad – nahriaty vlhký uterák. Zavrite oči, odpočívajte, na pár minút hoďte starosti za hlavu a snažte sa myslieť len na príjemné veci. Masku zmyte vlažnou vodou, použiť môžete mokrú žinku, špongiu alebo kozmetický tampón. Pleť nikdy nedrhnite ani neškriabte, počkajte, kým sa zaschnuté kúsky masky uvoľnia. Po osušení môžete pleť ošetriť denným alebo nočným krémom, ale nemusíte. 

Akú masku si vybrať

Masiek je na trhu mnoho a v rôznych textúrach. Krémové sú vhodné na suchšiu pleť, oceníte ich i pri citlivej a dehydrovanej pokožke, ale aj ako anti-age starostlivosť. Zvlášť pre tento typ pleťových masiek platí, že nestačí ich v bohatej vrstve naniesť len na tvár, aplikovať by ste ich mali aj na krk. Zlupovacie masky sú osviežujúce a vhodné sú aj na mladú pleť. Čistiaca a detoxikačná maska nie je výsadou len mastnej a problematickej pleti, z času na čas potrebuje vyčistiť každá pleť, aby bola krásna, žiarivá a hladká. Pleť hĺbkovo vyčistí, stiahne póry a súčasne obnoví jemnú štruktúru pleti. U týchto masiek by mali byť ženy s citlivou pleťou opatrné.

Okrem klasických sú na trhu aj jednorazové, plátienkové masky, ktoré sú veľmi praktické – možno ich mať so sebou a použiť, keď potrebujete. Najlepšie fungujú na vyčistenej, odlíčenej pleti. Ako SOS záchranu ich možno použiť, ak máte problémy s pleťou v klimatizovaných miestnostiach a pokožka je napnutá, skvelé sú na cestovanie, do lietadla, ale tiež pleť povzbudia dôležitou udalosťou – večierkom, triednym zrazom alebo svadbou.

MASKY PRE VŠETKY TYPY PLETI:

Dehydratovaná pleť

1-minútová hydratačná maska Urban Skin Detox

 

 

 

 

 

 

Suchá pleť:

Výživná maska Bye Bye Dry skin

 

 

 

 

 

 

Starnúca pleť:

Vyhladzujúca maska proti vráskam Q10 Power

10-minútová textilná maska Q10 Plus C

10-minútová textilná maska Hyaluron Cellular Filler

 

Sivastá a mdlá pleť:

10-minútová rozjasňujúca textilná maska Urban Skin

Mastná a nečistá pleť:

Zlupovacia zmatňujúca maska Urban Skin Detox

Zlupovacia zjemňujúca maska Urban Skin Detox

10-minútová detoxikačná textilná maska URBAN SKIN

H&B