Milé dámy,

ako sa máte v tieto dni? Užívate si prvé dotyky jari v pohode alebo ste skôr od tejto idylky ďaleko? Naozaj by ma zaujímalo ako sa nažívate, hlavne teraz, keď nie som s vami v osobnom kontakte. Ja som si vytvorila takú bezpečnú karanténnu bublinku a vrhla som sa na knihy s detstva. Nechcelo sa mi byť s nikým v kontakte, lebo z každej strany sa niečo hrnulo, ale teraz som sa už prebrala k milým aktivitám a k tomu patrí aj komunikácia s vami.

Mám pre vás zopár rád a tipov na toto obdobie, tak si poďte chvíľku odtrhnúť pre seba a začítajte sa. Teraz si omnoho viac ako inokedy uvedomujem liečivé účinky našich prípravkov. Na konci nájdete moju odporúčanú lekárničku na toto obdobie.

Zvýšili sme intenzitu umývania rúk, používame dezinfekciu, prípadne nosíme aj rukavice, my doma omnoho viac umývame riad. Ruky jednoducho dostávajú zabrať. Bambucké maslo obsiahnuté v kolekcii Saténové ruky je zázrak. Vaše ruky budú krochkať blahom. Verte mi, viem, o čom hovorím! My ich máme v dievčenskej kúpeľni a ďalšie krémy máme v kuchyni (riady) a ja ďalší v izbe.

Nosíme rúška. Reakciou na tento nezvyčajný módny doplnok môže byť vyhádzaná pleť a rôzne neobvyklé prejavy na nej. Používajte Sérum na čistenie pórov, Lokálny krém na akné, masky… a predíďte takýmto stavom pleti. Potrebujeme pravidelne zabezpečovať čistotu kože – účinným čistením. Takisto odporúčam používať ochranu pleti – mejkap/CC krém. Bez toho ani na krok ak idete medzi ľudí.

Sme v novom druhu napätia, doteraz sme ničomu takémuto čeliť nemuseli. Čo vám funguje na upokojenie sa? Prechádzate sa, meditujete, modlíte sa, pečiete…? Podeľte sa so svojimi tipmi. Mne osobne pomáha meditácia, fičím na esenciálnych olejoch a čítam si, to sa totálne odstrihnem od reality. V tomto období je asi najhoršie, keď človek nevydrží sám so sebou, tak teraz máme neopakovateľnú možnosť skamarátiť sa sami so sebou, že?

Máme unikátnu možnosť zastaviť sa a zamyslieť sa. Odstaviť (sa) na odpočívadlo, vypnúť motor alebo aspoň „preradiť“ na nižší stupeň. Čo nás má toto všetko naučiť? Čo máme robiť inak? Čo keď mi to má ukázať, že si mám nájsť čas na SEBA? Robiť veci, ktoré som dlho odkladala, alebo mám naozaj len vypnúť a užívať si prítomný okamih? Každá si nájdeme niečo iné.

Vraciame sa k starým aktivitám. Ľudia vyťahujú odložené šijacie stroje a látky, ihlice na pletenie, kreslíme, rodičia vymýšľajú rôzne aktivity deťom, vyrábajú hračky, skúšame nové recepty.

Nastal výborný čas na jarnú očistu. Zmena jedálneho lístka, posilnenie tela vitamínmi a výživnými látkami, zbavenie sa nepotrebného.

Posilňujeme svoju imunitu, ale netreba zabúdať ani na imunitu kože ako nášho najväčšieho orgánu. Správnou starostlivosťou minimalizujeme vznik mikroraniek, ktoré sú vstupnou bránou pre rôzne infekcie. Ako vyzerajú vaše ruky? Sú také suché, že až do krvi popraskali alebo ich máte hodvábne hladké? A čo telo? Zdravá koža = odolná koža. 

Doslova kúpeľňový zážitok si doma doprajete s kolekciou Saténové telo. Sprchový gél telo zahalí do jemnej peny, píling vás zbaví odumretých buniek, zanechá pocit osvieženia a hodvábne telové mlieko s bambuckým maslom sa na pokožke priam rozplýva, upokojuje ju, zanecháva ju vyživenú, saténovo jemnú a povzbudenú.

Zvýšili sme príjem vitamínov do tela, ale nezabudnime, že vitamíny potrebuje aj naša koža. Keďže účinné látky po ceste k nej stretnú veľa dôležitých orgánov a tkanív, využijú sa tam a na kožu nezostane v takom množstve, ako by sme si na dosiahnutie želaných výsledkov priali. Alebo si niektoré vitamíny nevie telo vyrobiť a skladovať. Smola, že. Mám pre vás pár mojich miláčikov, ktoré do pleti dodajú účinné látky a pomôžu jej plniť jej imunitnú funkciu.

Samozrejme ide o kolekciu Timewise 3D s obrovským množstvom antioxid antov, resveratrolom, vitamínom B3 a peptidmi. Pamätáte sa na video z Pána prsteňov?  Ďalej je teraz ešte viac potrebné Sérum +C s neuveriteľnou dávkou vitamínu C. Odporúčam zapojiť aj aktivátor vitamínu C – tento produkt vás zmení na domácu alchymistku (vytvoríte si doma svoj Kameň mudrcov pre nekonečnú mladosť).

Čo by sme mali mať v našej domácej drogérii = lekárničke pre pleť?

  • Antioxidantmi nabitú Zázračnú kolekciu TW 3D – naozajstné čistenie pleti, jemná regenerácia (abrázia), hydratácia,
  • niečo na zabezpečenie regenerácie pleti a intenzívnejšieho odstraňovania odumretých buniek – Repair peeling, Mikrodermabráziu, Boranical Effect peeling (aby sa nám odumreté bunky nehromadili v póroch nerobili galibu),
  • posilnenie imunity kože – Regeneračné sérum +C, Aktivátor vit. C (telo nevie vitamín C samo vyrobiť ani odložiť do zásoby, je nevyhnutný pre určité procesy), probiotiká – Rozjasňujúca maska (obsahuje kyselinu mliečnu),
  • starostlivosť o ruky – Saténové ruky (zmäkčujúci krém je na všetko, peeling na umývanie a zároveň aj ošetrovanie rúk, krém vytvorí ochranné rukavičky),
  • Extra zvláčňujúci krém („vazelínka“) – must-have do každej domácnosti! Na suché miesta na tele, na tvár, pery, pre detičky (od útleho veku), na ťažko pracujúce ruky (aj pre zdravotníkov)
  • Saténové pery – popraskané pery sú tiež vstupná brána infekciám.

Dúfam, že ste sa dozvedeli nové informácie. Chcem, aby ste vedeli, že aj v takýchto časoch som tu pre vás. Internet a telefón funguje, tak sa, prosím, nehanbite ozvať sa. Ak niečo odo mňa potrebujete alebo chcete len poradiť, rada to pre vás urobím. Aspoň sa všetci nejako zabavíme 🙂

Objímam vás na diaľku (z bezpečnej vzdialenosti)

Vaša Dorota

Nezávislá poradkyňa Mary Kay Dorota Harakaľová

H&B