Vek je len číslo! Prečo nevyzerať a necítiť sa mlado, aj keď máte už po štyridsiatke? Teraz sa to dá – so zdravým životným štýlom, ale tiež  správnou starostlivosťou, ktorá funguje.

Moderné ženy nad štyridsať žijú naplno a nechcú robiť žiadne kompromisy. Túžia užívať si vzťahy, rodinu i priateľov. Majú svoju kariéru, športujú, zaujímajú sa o zdravý životný štýl a pritom chcú vždy vyzerať prirodzene a krásne. A práve pre tieto ženy posunula Nivea anti-aging na novú úroveň: s inovovaným radom Hyaluron Cellular Filler. Prémiový rad obnovuje bunky v pleti a zvyšuje v nej vlastnú produkciu kolagénu. Výsledky? Deň po dni je pleť pevnejšia, vrásky sú menej viditeľné a celkový vzhľad pôsobí mladším dojmom.

Bunky sú vitálnejšie

Vedecké štúdie ukazujú, že bunky v mladej pleti sú vitálnejšie a regenerujú sa rýchlejšie. S vekom sa proces obnovy buniek znižuje a objavujú sa prvé vrásky. Súčasne sa spomaľuje produkcia kyseliny hyalurónovej a kolagénu, a tak dochádza k ochabovaniu pleti. Inovovaný rad, pri ktorom je vedecky dokázané, že zlepšuje regeneráciu buniek v pleti, obsahuje kyselinu hyalurónovú a formulu posilňujúcu tvorbu kolagénu Collagen Booster, ktoré zlepšujú obnovu buniek o 33 percent už za 24 hodín a zvyšujú produkciu kolagénu o 24 percent za 7 dní. Kontúry sú pevnejšie, vrások je menej a pokožka vyzerá viditeľne mladšie. Všetky denné krémy majú tiež UVA a UVB filter, preto chránia pred slnečným žiarením a voňajú po rozkvitnutej magnólii.

Čo dokážu s pleťou kľúčové zložky? Kyselina hyalurónová

Je dôležitou prirodzenou súčasťou tela a je známa schopnosťou viazať na seba vodu a hydratovať. Ako starneme, v koži sa tvorba kyseliny znižuje a dôsledku toho sa vrásky prehlbujú. Nivea používa tzv. micro-hyalurón s krátkym reťazcom, ktorý je schopný prenikať do hlbších vrstiev pleti,  a to pomáha vypĺňať vrásky zvnútra.

Kolagén

Kolagén je proteín v spojivovom tkanive a je primárne zodpovedný za pevnosť pleti. Bunky v pleti prirodzene vytvárajú kolagénové vlákna, ale v rámci prirodzeného procesu starnutia sa ich obsah od dospelosti znižuje o percento ročne, a tak pleť časom viac a viac ochabuje. Preto výrobky Hyaluron Cellular Filler obsahujú špeciálny Collagen Booster. Tento špeciálny „kolagénový posilňovač“ pomáha bunkám správať sa tak, ako keby boli mladšie, a preto stále vytvárajú viac nového kolagénu. Rozsiahly výskum ukázal, že už po 7 dňoch používania výrobkov dochádza k bunkovému spevneniu, aktivácii buniek a k zvýšeniu produkcie kolagénu až o 24 percent.

Čo keby nová rutina mohla definovať budúcnosť vašej pleti?

Sérum-esencia: prvý krok v starostlivosti o pleť. Ultraľahké zloženie séra aktivuje bunky. Obsahuje mikromolekuly kyseliny hyalurónovej a 20 % glycerínu na hĺbkovú hydratáciu a osvieženie pleti. Rýchlo sa vstrebáva, vypĺňa pleť a pripravuje ju na ďalšiu starostlivosť. Výsledkom je okamžite hydratovaná, hlboko vyživená pleť s pocitom väčšej pružnosti. Dermatologicky testované a schválené.

Túžite po žiarivej a stále mladej pleti?

Tajomstvom úspechu je každodenná ranná i večerná rutina v starostlivosti o pleť, keď jednotlivé kroky na seba nadväzujú, vzájomne sa podporujú a zvyšujú svoje účinky. A ako to vyzerá v praxi? Odpovedá Dr. Dominik Göddertz z výskumných laboratórií NIVEA: „Po vyčistení pleti odporúčam aplikovať omladzujúce séra a potom dennú alebo nočnú starostlivosť. Dôležité je aspoň raz za týždeň dopriať si masáž tváre, ktorá uvoľňuje mimické svaly, ktoré spôsobujú linky a vrásky. Jemný tlak navyše stimuluje krvný obeh a zvyšuje produkciu kolagénu.“

H&B