Hektické životné tempo, nedostatok spánku, znečistené životné prostredie, slnečné žiarenie a dehydratácia – to všetko sa odráže na stave pleti. Tá je potom unavená, mdlá a začínajú sa na nej objavovať prvé vrásky. Ako sa vyhnúť predčasnému starnutiu a dodať pleti zase silu?  

Do určitého veku sme aktívne a plné života a starostlivosťou o seba sa príliš nezaoberáme. Veď načo. Ale po 25. roku života sa aktivita kožných buniek postupne znižuje a je potrebné ju podporiť a predĺžiť mladosť. A s touto víziou inovovali odborníci v laboratóriách Nivea rad produktov Q10 Energy a „postavili“ ich zloženie na troch účinných antioxidantoch.

Sila trojakého antioxidačného účinku

To, že koenzým Q10 účinne bojuje proti starnutiu, je dokázané. Preto ho vedci v laboratóriách NIVEA skombinovali s ďalšími dvoma účinnými zložkami: vitamínom E a vitamínom C. Spolu tak táto trojica tvorí antioxidačný koktail, ktorý podporuje vlastný metabolizmus pokožky, dodáva jej energiu, chráni bunky vo vnútri i na povrchu pleti a pôsobí proti škodlivým voľným radikálom. Voľné radikály vznikajú napríklad UVA žiarením (to je zodpovedné až za 85 % vrások) alebo znečisteným životným prostredím a môžu narušovať kožné bunky, kolagén a elastín, ktoré sú zodpovedné za pevnosť pleti. Nový rad Q10 Energy dodáva pleti všetko, čo potrebuje: rozjasňuje ju, chráni, znižuje príznaky únavy a zároveň vyhladzuje drobné vrásky.

Koenzým Q10

Táto látka, prirodzene produkovaná ľudským telom, hrá dôležitú rolu v bunkových procesoch. Pôsobí ako antioxidant, podporuje výrobu energie a chráni bunky pred poškodením. Už v mladom veku sa začína znižovať množstvo koenzýmu Q10, ktoré pleť produkuje. Preto pred dvadsiatimi rokmi vedci v laboratóriách NIVEA objavili spôsob, ako pomocou účinnej starostlivosti dodať pleti koenzým Q10, ktorý v nej časom začal ubúdať. Koenzým Q10 používaný v produktoch starostlivosti NIVEA má tú najvyššiu kvalitu a je plne totožný s koenzýmom prirodzene obsiahnutým v pleti.

Vitamín C

Výborne pleť chráni proti voľným radikálom. Hlavnými príčinami starnutia pleti sú vplyvy životného prostredia, UV žiarenie alebo znečistenie. Vďaka použitiu tohto vitamínu v rade NIVEA Q10 Energy je pleť zasa vo forme a dlhšie si zachová mladistvý vzhľad.

Vitamín E

Silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred oxidačným stresom, neutralizuje voľné radikály a posilňuje ochranné bunkové bariéry. V pleťovej starostlivosti táto látka pomáha chrániť pleť, naprávať poškodenie buniek a kožnej bariéry a podporovať hydratáciu pleti.

Novinky radu Q10 Energy:

Oživujúce perlové sérum Q10 Energy

Pôsobí proti príznakom únavy, okamžite osviežuje a rozjasňuje pleť. Dvadsaťštyri hodín chráni pred voľnými radikálmi, zjednotí odtieň pokožky, výborne sa vstrebáva a nezanecháva lepivý pocit. V kombinácii s denným krémom Q10 Energy vyhladzuje jemné vrásky, pleť rozžiari a dvadsaťštyri hodín ju hydratuje a chráni pred UV žiarením.

Oživujúca 7-dňová pleťová kúra v ampulkách Q10 Energy

Intenzívna týždenná kúra pleť viditeľne rozjasní a osvieži. Už za sedem dní výrazne redukuje počet vrások a dvadsaťštyri hodín chráni pred voľnými radikálmi.

Rozjasňujúci denný krém Q10 Energy SP15

Rozjasňuje mdlú a nevýraznú pleť, dvadsaťštyri hodín hydratuje a chráni pred UV žiarením. Za štyri týždne zredukuje počet vrások.

Oživujúci očný krém Q10 Energy

Koenzým Q10 stopercentne identický s pleťou v kombinácii s čistým vitamínom C citlivú pokožku vyživí, zmierni príznaky únavy a viditeľne zredukuje jemné linky okolo očí. Očné kontúry spevní a vyhladí, čím očiam dodá svieži vzhľad a odstráni unavený výraz. 

10-minútová textilná maska Q10 Energy

Účinok jednorazovej posilňujúcej masky uvidíte už o desať minút. Po jej použití je pleť hladká a rozjasnená, vrásky sú minimalizované.

Tip od nás

Doprajte si dostatok spánku. Zdravý spánok je tým najlepším receptom na krásu. V spánku sa všetky tkanivá tela obnovujú a regenerujú. Spánok prispieva i k zdravej a dobre vyzerajúcej pokožke a čo viac, napomáha k štíhlosti. Nedostatok spánku totiž zvyšuje vylučovaniu hormónu stimulujúceho chuť k jedlu a naopak znižuje produkciu hormónu, ktorý vyvoláva pocit sýtosti.

GT