Štúdia potvrdzuje, že 60 % žien vstáva skôr, aby sa stihli nalíčiť ešte pred tým, než sa ich partner prebudí.

S príchodom svätého Valentína zverejňuje švédska beauty-tech značka FOREO prekvapivé dáta! Tie hovoria o zvykoch súvisiacich s líčením čerstvo zaľúbených žien. Až jedna zo štyroch novo zadaných žien chodí spať nalíčená a ďalších 60 percent priznáva, že vstáva o tridsať minút skôr, aby stihli mejkap ešte pred prebudením partnera. Pozrite sa, aké sú tajné rutiny žien, čo práve vstúpili do vzťahu! 

Štúdia* ukazuje, že takmer všetky ženy (91 %) pripúšťajú, že na to, aby sa pred partnerom cítili komfortne a sebavedome aj bez nalíčenia potrebujú dva až štyri mesiace spoločne stráveného času, 25 % priznáva, že idú spať aj s mejkapom v snahe „byť krásna 24 hodín denne“ a viac ako polovica opýtaných (neuveriteľných 60 %) odhalila, že vstávajú skôr, aby sa stihli nalíčiť ešte predtým ako sa partner prebudí.

No zdá sa, že mužov náš mejkap až tak nezaujíma: 52 % opýtaných žien uviedlo, že ich partnerom je ľahostajné, či sa líčia alebo nie, 44 % priznáva, že partner uprednostňuje prirodzený vzhľad bez mejkapu. „Byť pred partnerom nalíčená, alebo nie? Táto otázka sa môže vzťahovať na väčšinu z nás, pretože v novom vzťahu snáď všetky cítime určitý tlak. Keď si však uvedomíme, že veľké percento žien vstáva zbytočne skoro len preto, aby sa nalíčili, napadne nám jeden dôležitý fakt – dostatočný počet hodín kvalitného spánku je predsa jedným z hlavných pilierov krásnej a zdravej pleti,“ hovorí riaditeľka vývoja produktov FOREO Dalia Fernández. 

Štúdia tiež ukázala, že 56 % žien si dva mejkap takmer každý deň a 60 % z nich priznáva, že sa líčia pre to, aby sa cítili krajšie a sebavedomejšie. Výskum tiež odhalil, že jeden z dvadsiatich mužov nikdy nevidel partnerku bez mejkapu. Tlak vyvíjaný na ženy, aby splnili obraz dokonalosti, ich núti spoliehať sa na mejkap bez ktorého sa necítia dostatočne sebaisto.

Z uskutočnenej štúdie vyplynul ďalší zaujímavý fakt, a to, že väčšina respondentiek nie je spokojná so svojou starostlivosťou o pleť. Dôvodom môže byť nedostatok informácií o účinkoch jednotlivých produktov, ale aj neochota venovať rutinnej starostlivosti o pleť hodiny času. V takomto prípade je lepšie zveriť starostlivosť o pleť do rúk profesionálov. Okrem kozmetičky ju možno docieliť aj šikovnými sonickými prístrojmi, ktorých efekt má na pleť dlhodobé účinky. Príkladom je švédska beauty-tech značka FOREO, ktorej smart zariadenia doprajú pleti hĺbkovú a kvalitnú starostlivosť. Ich základom sú moderné technológie a liečivé účinky svetla, vďaka tomu dosahujú skvelé výsledky.

Ak ste už vo fáze, keď prvotné zaľúbenie pominulo, neopúšťajte sa. Aj keď muži tvrdia, že najkrajšie sme bez mejkapu, vylepšite vzhľad napríklad výživnou maskou Bulgarian Rose. Ružové zdravé líca a rozjasnená pleť určite očaria partnera aj pri valentínskej večeri.

CCC