Máte doma topánky, ktoré už nenosíte? Teraz im môžete dať nový život. Darujte ich utečencom z Ukrajiny a ľuďom, ktorým chýbajú základné životné potreby.

Všetko, čo je potrebné urobiť je priniesť použitú obuv akejkoľvek značky a veľkosti do predajne obuvi CCC. Obuv by mala byť v stave vhodnom na ďalšie nosenie. CCC sa v spolupráci s EKOCHARITOU postará o dezinfekciu a distribúciu darovaných topánok ľuďom v núdzi čo najskôr. Zbierka sa začína 11. 3. 2022 a bude trvať minimálne do 21. 3. 2022.  Prioritou sú najmä dámske a detské jarné topánky a športová obuv.

V týchto náročných časoch sa spoločnosť CCC rozhodla podporiť ľudí na Ukrajine. Kampaň GiveYourShoesASecondLife preto rozšírila aj na slovenský trh. Cieľom kampane je vyzbierať, vyčistiť a vydezinfikovať topánky a posunúť ich ľuďom, ktorí ich aktuálne potrebujú najviac. V súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine sa spoločnosť CCC rozhodla, že topánky vyzbierané v týždni od 11. 3.  do 21. 3. 2022 budú darované predovšetkým organizáciám, ktoré podporia utečencov. Kampaň na Slovensku prebieha v spolupráci s Občianskym družením EKOCHARITA, ktoré sa okrem dezinfekcie darovaných topánok postará aj o rozdistribuovanie obuvi tam, kde ju najviac potrebujú, a to nielen utečencom z Ukrajiny, ale aj slovenským charitatívnym organizáciám, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi. Použité topánky môžete priniesť do ktorejkoľvek predajne obuvi CCC na Slovensku. Najpotrebnejšie sú momentálne dámske a detské jarné topánky a športová obuv pre ženy a deti. V tejto výnimočnej situácii si spoločnosť CCC dovoľuje požiadať vás o túto formu pomoci. Darujte svoje topánky, ktoré už nepotrebujete a sú v nositeľnom stave tým, ktorí ich momentálne potrebujú.

Ľudia na Ukrajine sú našimi priateľmi a kolegami. Aj preto sme sa v CCC rozhodli podniknúť aktívne kroky na pomoc. Prostredníctvom charitatívnych organizácií sme už darovali viac, ako 15 000 párov nových topánok utečencom a plánujeme číslo navýšiť o ďalšie tisíce. V tomto týždni ľudia, ktorí to momentálne najviac potrebujú dostali oblečenie, prikrývky a veci každodennej potreby. Navyše sme spustili podporné programy pre našich zamestnancov na Ukrajine a kolegovia sa aktívne zapájajú do dobrovoľníckych aktivít. Vieme preto, aké dôležité je pomôcť práve teraz. Prostredníctvom kampane GiveYourShoesASecondLife chceme zapojiť čo najviac ľudí a dať tak možnosť podieľať sa na pomoci každému, kto je odhodlaný pomôcť ľuďom v ťažkej životnej situácii,“ dodáva tlačové oddelenie spoločnosti CCC vo svojom oficiálnom stanovisku. „Zapojte sa prosím do kampane spolu s nami.“

Zoznam predajní na Slovensku je k dispozícii tu.

H&B