Čo si myslíte, nie je to dosť dôvodov na to, aby sme si také štýlové a funkčné snehuľky dopriali aj my, dospelí? Aj keď je zima miernejšia, počasie vo vyšších polohách zostáva premenlivé a chladné. Či už sa chystáte na prechodný pobyt v prírode, alebo v tých častiach Slovenska žijete, nestačí sa spoliehať na bežnú mestskú obuv.

Najvhodnejšie sú modely so zabudovanou Tex membránou, ktorá udržuje optimálne prostredie pre chodidlá aj počas zhoršených klimatických podmienok. Funkčná vrstva membrány sa nachádza pod zvrškom obuvi a zabraňuje prenikaniu vody do vnútra. Dostatočne veľké póry v membráne súčasne prepúšťajú von telesnú vlhkosť z obuvi, vďaka čomu vytvárajú vo vnútri snehúľ priaznivé prostredie. Aby mohla funkčná membrána správne fungovať, je samozrejmosťou pravidelne obuv impregnovať.

Vylepšovák do krutejšej zimy:

Ak sa chystáte do náročnejšieho horského terénu, voľte modely so silnejšou podošvou a drážkami, ktoré lepšie nadväzujú kontakt s náročným terénom a hravo si poradia aj s poľadovicou.

Tak čo, ešte stále budeme pozerať na snehule ako na obuv pre deti? Snehuľky majú inak príjemný dizajn, jednoduchý a nadčasový. Objemom vyvážia aj populárny slimfitový outfit a keď sa k tomu pridá ich funkčnosť, treba uznať, že niet lepšej voľby. Buďme IN a buďme hlavne v teple a suchu. Biekoľko štýlových funkčných snehúľ nájdete aj v aktuálnej kolekcii Deichmann.

H&B