služba dostupná v Bratislave aj Prahe

Značka prémiovej vlasovej kozmetiky Authentic Beauty Concept spúšťa v Bratislave a Prahe novú službu Refill Bar.

 

Tá umožňuje doplniť si obľúbený produkt vlasovej kozmetiky Authentic Beauty Concept do opakovane použiteľnej fľaše z unikátnej doplňovacej stanice. Značka ide zase o veľký krok ďalej vo svojom udržateľnom prístupe a vy vďaka nej môžete znížiť svoju ekologickú stopu. Prvý salón, ktorý túto službu na Slovensku spustil je bratislavský salón Strokoway. V Českej republike ju ponúka pražský salón Hairthusiasts.  

A ako to funguje? Jednoducho! Kaderník poskytne osobnú profesionálnu konzultáciu a odporučí vhodné produkty. Tie naplní z Refill Baru do fľaše vyrobenej z recyklovateľného plastu. Fľašu označí etiketou na biologickej báze. Hneď, ako produkt doma spotrebujete, nevyhodíte prázdnu fľašku do koša ani do triedeného odpadu, ale znova ju prinesiete do salónu, kde ju opätovne naplnia obľúbenou vlasovou kozmetikou. A jej životný cyklus môže začať nanovo.

Udržateľný prístup

Značka vlasovej kozmetiky Authentic Beauty Concept sa od svojho vzniku snaží o udržateľný prístup. Všetky fľaše, nádoby a plechovky sú recyklovateľné, do  prípravkov používa len starostlivo vybrané ingrediencie s „free from“ vegánskymi receptúrami, podporuje iniciatívu za udržateľnosť rastliny guar (ingredienciu, ktorá sa stará o vlasy a pokožku) a tiež etický spôsob získavania extraktu z fialovej ryže. Vegánske produkty sú registrované vo Vegan Society, nákupné tašky sú vyrobené z recyklovateľného papiera, materiály pre salón sú tlačené atramentom bez minerálneho oleja na vegánskom biologicky rozložiteľnom papieri s FSC certifikátom a všetky uteráky pre salóny sú zo stopercentnej Fairetrade organickej bavlny.

 

 

H&B