Cyklistický pelotón PARASPORT24 tour zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností  štartuje 31. augusta a končí sa 3. septembra.

Tentokrát sa bude bicyklovať naprieč Trenčianskym krajom. Hendikepovaným a sociálne slabým budú pomáhať aj športovkyňa Danka Barteková, herci Bibiana Ondrejková,  Zuzana Vačková, Juraj Bača moderátor Patrik Herman a speváci Martin Harich a Jakub Petraník. Už teraz je isté, že 14. ročník priamo na akcii odovzdá ľuďom niekoľko tisíc eur.

 

Parasport24 tour je podujatie, ktoré spája množstvo ľudí s hendikepom a známe tváre z oblasti kultúry a športu. Výťažok z akcie putuje každoročne tým, ktorí to potrebujú. Kvôli aktuálnej situácii organizátori akciu prispôsobili – skrátili trasu a rozhodli sa nemeniť ubytovacie zariadenia.  „Keďže sme kvôli covidu museli pripraviť opäť skrátenú verziu, cyklisti prejdú 150 kilometrov. Trasa povedie cez Trenčiansky kraj, keďže nám kraj dlhodobo vychádza v ústrety,“ vysvetľuje organizátor podujatia Miroslav Buľovský, šéf občianskeho združenia PARASPORT24.

K pelotónu sa každoročne pripája množstvo známych tvárí z rôznych oblastí verejného života – herci, speváci, hudobníci i moderátori. Tentokrát si zabicyklujú športovkyňa Danka Barteková, herci Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková, Juraj Bača moderátor Patrik Herman a speváci Martin Harich a Jakub Petraník. „Určite sa stretneme v obci, v ktorej budeme stáť s ľuďmi, čo potrebujú pomoc. Teším sa aj na stretnutia so žiakmi základných a stredných škôl, ktoré budú aktuálne začínať nový školský rok. Tým akcia spĺňa aj charakter osvety ľudí s hendikepom a zároveň charakter pomoci sociálne slabším rodinám. Podujatie nielen pomáha, ale aj inšpiruje. Sme veľmi radi, že sme motivovali aj mnohých ďalších, čo športujú  podobným spôsobom,“ teší sa Miroslav Buľovský.

Výnimočný cyklistický pelotón putuje Slovenskom už štrnásť rokov. Občianske združenie vytvorilo akciu s myšlienkou na osvetu o živote ľudí s hendikepom. „Vytvoril som toto podujatie ako poďakovanie ľuďom s hendikepom, ktorý mi ukázali zmysel života, keď som mal ťažké obdobie. Chcel som pre nich nielen zorganizovať akcie, ale im aj pomôcť. S nimi a pre nich robím už šestnásť rokov. Život s týmito ľuďmi alebo pri týchto ľuďoch je z môjho pohľadu skvelý a ja im za to veľmi ďakujem,“ vyznal sa Miroslav Buľovský.

PARASPORT24 tour každoročne pomôže desiatkam ľudí so sumou niekoľko tisíc eur. Tento rok pomáha občianske združenie napríklad zozbierať financie na špeciálnu úpravu auta pre Róberta Balušíka, ktorý má za sebou jedenásť operácií. Viac informácií nájdete nahttps://www.zlavomat.sk/akcia/755232-pomozme-robovi-splnit-jeho-tuzbu-riadit-auto 

H&B