Zdravé a predovšetkým hydratované bunky sú kľúč k zdravému telu aj nestarnúcej pokožke. Udržanie pružnej pokožky môže byť veľká výzva pre každého a niekedy stačí naozaj málo.

Bez správnej hydratácie môže byť pleť matná, napnutá a bez života. Z dlhodobého hľadiska však môže mať nedostatočná hydratácia oveľa väčšie následky. Môže viesť predovšetkým k predčasnému starnutiu, ochabnutiu pokožky i tvorbe hlbokých vrások. Vlhkosť tiež zohráva zásadnú úlohu v bariérovej funkcii pleti. Preto by sme mali pleť hydratovať v každom ročnom období a bez ohľadu na typ svojej pleti!


Príprava pleti

Jedným z dôvodov, prečo môže byť pleť suchá, je prílišné odstraňovanie prirodzeného kožného oleja, a to v dôsledku nesprávne zvoleného čistiaceho prípravku. Voľte skôr prípravky, ktoré mejkap odstraňujú, ale zároveň chránia kožnú bariéru. Micelárna vodaodstráni mejkap i ostatné nečistoty z pleti jedným ťahom. Pleť čistí do hĺbky a navyše obsiahnutá kyselina hyalurónová zabezpečuje intenzívnu hydratáciu už po prvom kroku starostlivosti o pleť. Do hĺbkového čistenia pleti je vhodné začleniť aj ďalšie prípravky, a to najmä čistiace gély. Tie sa postarajú  o rýchle a jednoduché odstránenie všetkých nečistôt, ktoré sa na pleti usadili počas celého dňa.


Špeciálna starostlivosť

Suchej, svrbivej a napätej pokožke je koniec! S doplnkovou hydratačnou starostlivosťou sa bude pleť cítiť ako v bavlnke. Stačí siahnuť po pleťových toneroch či esenciách, ktoré sú naplnené zvlhčovadlami, ako je glycerín, Aloe vera, ceramidy či kyselina hyalurónová. Dané zložky pomáhajú pleť hydratovať a udržiavať ju vyhladenú. Povzbudzujúce hydratačné sérum je „naboostované“ kyselinou hyalurónovou, ktorá dodáva pleti silu a sviežosť tak rýchlo, ako to je len možné. Na druhej strane S.O.S záchranou dehydrovanej pleti je intenzívna hydratačná 7-dňová kúra s obsahom čistej kyseliny hyalurónovej pre okamžitú aktiváciu pleťových buniek, hydratáciu a spevnenie pokožky.


Doplnkové rozmaznávanie

Niekedy sa priveľmi snažíme, aby bola pleť zdravá a krásna v každom ohľade. No častokrát zabúdame na UV žiarenie, ktoré ju môže vysušovať v každom ročnom období. No bez ohľadu na to, či je pleť unavená, vystresovaná alebo dehydrovaná, je produkt, ktorý jej podá záchrannú ruku. Pleťové masky sú luxusnou rutinou v starostlivosti o pleť, no dokážu zázraky na počkanie.  Desaťminútová maska je bohatá na kyselinu hyalurónovú, ktorá zabezpečuje intenzívnu hĺbkovú hydratáciu pleti a Aloe vera, ktoré pleť osviežuje a zároveň upokojuje. Desať minút postačuje na to, aby pleť získala stratenú vlahu, žiaru a energiu.

H&B