Plesová sezóna odštartovala a ak sa aj vy pripravujete na svoj veľký večer, ponúkame niekoľko tipov, vďaka ktorým vaše líčenie vydrží bezchybné až do rána.

Dokonalá pleť

Alfou a omegou každého večerného líčenia je dlhotrvácny  make-up. Ešte pred jeho aplikáciu použite špeciálnu bázu, ktorá pleť vyhladí, hydratuje a súčasne zvýši odolnosť líčenia.  Tajomstvo dokonalého líčenia, ktoré vydrží, tkvie v správnej príprave na aplikáciu make-upu a, samozrejme, v make-upe samotnom. Prvý krok predstavuje vyčistenie pleti micelárnou vodou a aplikácia hydratačného krému. Na takto ošetrenú tvár nanášame najskôr bázu pod mejkap vizážistami často označovanú aj ako „primer“. Jej úlohou je zjednotiť a vyhladiť povrch pleti, aby s ňou make-up krásne splynul. Ak už máte pleť pripravenú na aplikáciu make-upu, môžete začať s jeho nanášaním. Skúsení vizážisti vedia, že „long-lasting“ efekt nespočíva v hrúbke vrstvy, ktorú nanesiete, ale v zložení. Najnovšia generácia dlhotrvácnych fluidných make-upov dokonca vôbec neobsahuje vodu, vďaka čomu na pleti dlhšie vydrží a krásne kryje aj pri použití malého množstva. Na záver stačí mejkap zľahka poprášiť transparentným sypkým púdrom, líčkam dodať farbu a oblasť nad lícnymi kosťami zvýrazniť rozjasňovačom.

Aktívna podkladová báza WHITE MAGIC obsahuje aktívne látky a extrakt z rastliny plamatky zelenej, ktoré viditeľne redukujú linky aj vrásky a súčasne predchádzajú vzniku ďalších. Optický efekt vyhladenia sa dostaví už 5 minút po aplikácii a pripomína účinok podobný aplikácii botulotoxínu. Praktické balenie v tube s pumpičkou umožňuje jednoduchú a hygienickú aplikáciu.

Vysoko krycí a vodoodolný  mejkap LONGWEAR COVER vytvorí už vo veľmi tenkej vrstve na pleti hodvábne hladký finiš. Neobsahuje síce žiadnu vodu, zato sú v ňom rozptýlené drobučké čiastočky jojobového vosku, ktoré sa pri kontakte s pokožkou rozohrejú a  vytvoria na nej ochrannú vrstvu. Ideálne funguje v kombinácii s podkladovou bázou White Magic.

Nebojte sa farieb

Hoci aktuálnym trendom v líčení sú zemité tóny a postupné tieňovanie, na plese si môžete dovoliť doslova zažiariť.  Výrazné farby nie sú tabu, stačí dodržať pravidlo – jedna a dosť. Pri líčení očí teda výrazné farby nekombinujte a ostaňte len pri jednom odtieni. Doplňte ho výraznou linkou a riasenkou, ktorá mihalnice zahustí, vytočí a predĺži.

Paletky očných tieňov Drama a Romance obsahujú 12 nádherných svetlých aj tmavých odtieňov s bohatou pigmentáciou. Tiene sú ľahko roztierateľné, dlhotrvácne a neusádzajú sa v záhyboch viečka. Obe paletky sú vegan friendly a nebsahujú zložky živočíšneho pôvodu.

Nová extrémne predlžujúca riasenka Butterfly Wings od Dermacol  s inovatívnou silikónovou kefkou jediným ťahom precízne oddelí a definuje aj tie najjemnejšie riasy.

Metalické pery

Večerné líčenie si zaslúži niečo odvážnejšie aj pokiaľ ide o pery. Siahnite preto po  sýtych metalických odtieňoch, s ktorým vytvoríte trendy look jedným ťahom. Farbu s metalickým odleskom určite využijete aj pri bežnom líčení, stačí ju naniesť do stredu pier na svoj obľúbený rúž a pery opticky získajú väčší objem.

H&B