Pri vyvíjaní nového omladzujúceho radu starostlivosti o pleť LIFTING VÉGÉTAL odhalili experti Yves Rocher jedinečnú vlastnosť rastliny, ktorá sa bežne považuje za burinu – zbehovca plazivého. 

Zistili, že jeho nezvyčajná elasticita je spôsobená prítomnosťou molekúl podobných kolagénu, ktorý môžeme nájsť i v pokožke: molekúl rastlinného kolagénu. A čo môže byť lepšie v boji s ochabujúcou pleťou a stratou pevných kontúr tváre? Rastliny od nepamäti inšpirujú a veda nás vedie k tomu, aby sme s ich využitím uspokojili všetky potreby a túžby krásy. Príroda ponúka mimoriadne pestrú škálu objavov. Pozoruhodné kvety, ktoré lákajú pozornosť všetkých, ale tiež jednoduchšie rastliny, ktoré si takmer nevšímame.

Molekuly podobné kolagénu

Práve preto sa Yves Rocher rozhodol dať šancu rastlinám obvykle nazývaným „trávy“ alebo burina. Vďaka ich jednoduchosti a poddajnosti sú ukážkovým príkladom botanickej inšpirácie. Botanici a agronómovia spolupracovali s expertmi na rastlinnú biotechnológiu, aby preskúmali nečakanú schopnosť jednej z týchto rastlín – zbehovca plazivého. Zistili, že jeho obrovská elasticita je spôsobená prítomnosťou molekúl podobných kolagénu, ktorý môžeme nájsť i v koži: molekúl rastlinného kolagénu. A čo môže byť lepšie na problémy s ochabnutou pokožkou a stratou pevných kontúr tváre?

Typické znaky starnutia

Kontúry tváre sa s pribúdajúcim vekom menia. Spodná časť tváre mladých žien tvorí harmonickú líniu v tvare V alebo trojuholníka mieriaceho smerom dole. Ako roky ubiehajú, geometria tváre stráca ostrosť. Hormonálny deficit spôsobuje stratu pružnosti, tvárové svaly atrofujú a líca kvôli sťahom svalov a ich váhe vädnú. To sa potom odráža na tvare čeľustí a pôvodná harmónia tvaru kontúr tváre sa vytráca. Tieto zmeny v objeme, obvykle sprevádzané vznikom dvojitej brady, sú typickými znakmi starnutia. Trojuholník je prevrátený. Experti Yves Rocher našli látku schopnú tomuto procesu čeliť a umožniť ženám získať späť harmonický vzhľad tváre. S využitím rastlinného kolagénu vytvorili celý rad produktov – Lifting Végétal.

Zbehovec plazivý

Objav zbehovca plazivého, jej prírodná sila získavaná za pomoci udržateľnej vedy, efektivita a jednoduchosť sú piliermi dneška i zajtrajška. Zbehovec plazivý, známy ako tráva, je v skutočnosti rastlina s charakterom, ktorá v svojom jednoduchom vzhľade skrýva výnimočnú silu. Počas svojho rastu vzdoruje akýmkoľvek podmienkam. Aké sú tajomstvá tejto silnej rastliny, že dokáže rásť tak rýchlo? Napriek tomu, že jej základom je stonka so štvorcovým prierezom s vertikálnym rastom, je to hlavne jej horizontálny rast, ktorým sa odlišuje – obrovské množstvo semienok sa rýchlo šíri a tvorí nové korene hneď ako sa dotknú zeme. Tým vytvára ďalšie a ďalšie rastlinky.

Dodáva bunkám energiu

Vedci rozpoznali potenciál zbehovca plazivého a vytvorili originálny a patentovaný koncentrát – rastlinný kolagén, ktorý dodáva bunkám energiu a posilňuje štruktúru pokožky (zvýšenie sily pnutia buniek o 19 %, stimulácia elastinovej syntézy o 27 %).  Využili rastlinnú biotechnológiu k vytvoreniu jedinečnej rastlinnej aktívnej zložky. Tento prírodný proces im vďaka multiplikácii dovoľuje z jedinej vzorky buniek zbehovca plazivého extrahovať rastlinný kolagén, ktorý sa vďaka svojej podobnosti kolagénu vyskytujúcemu sa v ľudskej pokožke optimálne vstrebáva. Tento vysoko moderný proces zachováva rastlinný zdroj a rešpektuje životné prostredie, pretože nevyžaduje jeho nadmernú spotrebu.

Produkty zo zbehovca plazivého

Vysoko koncentrované spevňujúce sérum vyhladzuje vrásky a spevňuje pokožku. Odporúča sa aplikovať každé ráno a večer na celú tvár a krk. Vhodné je na všetky typy pleti. Sérum prináša okamžitý pocit spevnenia, redukuje vrásky, pokožka je pocitovo lepšie chránená, jej črty sú spevnené  a pleť napnutejšia. Podobne funguje denná spevňujúca starostlivosť na ovál tváre.

Denná spevňujúca starostlivosť  zvyšuje objem, spevňuje črty a posilňuje pokožku. Odporúča sa aplikovať každé ráno na tvár a krk, vhodná je na všetky typy pleti. Už po mesiaci používania je viditeľný zvýšený objem, redukcia vrások a tvár posilnená a vytvarovaná. Nočná starostlivosť má účinky ešte výraznejšie. Celé ošetrenie teba doplniť spevňujúcou starostlivosťou o očné okolie.

H&B