Ako na to?

Katka Mahríková, nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay by vás rada povzbudila vyskúšať nové, svieže a pritom jednoduché líčenie.

Ráno niet času na experimenty, ale líčenie, ktoré je jednoduché a zároveň dodá tvári jas a šťavnatosť, určite stojí za vyskúšanie.

Príprava pleti: Po očistení tváre, nanesení pleťového séra a hydratačného krému (ideálne s ochranným faktorom), nesmiete zabudnúť na očné okolie – rozmaznávajte jemnú pleť v okolí očí kvalitným očným krémom.

Na krém v jemnej vrstve naneste fixačný gél pod mejkap – najmä, ak sa vám bežne stráca mejkap alebo máte viditeľne rozšírené póry.

1  Zjednotená pleť je základ: Najväčším hitom sezóny je prežiarená pleť, a preto  primiešajte ku kryciemu CC krému, tekutý rozjasňovač. Ja som použila odtieň Silver Sands a  pleť získala nádherný jas. Na chrbát ruky som aplikovala malé množstvo CC krému, pridala som 1 až 2 kvapky tekutého rozjasňovača  a  všetko spolu som rovnomerne naniesla na celú tvár.

Ak sa bojíte silného lesku, jemne prepudrujte tvár transparentným púdrom. Ak máte problém s mastnejšou pleťou, tekutý rozjasňovač neprimiešavajte, len ho jemne aplikujte priamo na tvár  – na vrch lícnych kostí. A potom prepudrujte.
Ak máte čas a chuť, jemne podkreslite lícne kosti kontúrovacím púdrom.

3 Ako upraviť obočie? Ideálna kombinácia je tenká kontúrovacia ceruzka na obočie vo farbe vlasov. Dokreslite chýbajúce chĺpky a obočie pretrite farebným gélom na obočie. Dodá obočiu objem a chĺpky prirodzene nafarbí.

4 Povedzte to očami: Počas teplých dní oceníte extra fixáciu. Fixačný krém pod očný mejkap je minútový krok, ktorý  oceníte, najmä ak chcete, aby líčenie očí vydržalo až do večera. Štetcom na očné tiene naberte trocha z Chromafusion farby na líca, ja som použila odtieň Desert Rose a vykreslite očnicový zhyb a vonkajší kútik. Vnútorný kútik rozjasnite svetlým očným tieňom (napr. Moonstone) alebo Chromafusion rozjasňujúcim púdrom. Horné viečko zvýraznite tekutou očnou linkou. Pre ženy nad 40 rokov odporúčam kontúrovaciu ceruzku, ktorá je vodoodolná a dodá mäkší pohľad. Práve tekutá linka alebo kontúrovacia ceruzka oddelí dúhovku od tieňov, a tak sa nemusíte báť efektu „uplakaných očí“.

Mihalniciam doprajte bohatú dávku Lash Intensity Maskary, ak preferujete  klasickú kefku – odporúčam Ultimate Maskaru. Obe maskary vás prekvapia intenzitou, rýchlou aplikáciou objemom, ktorý dodajú vašim riasam. Maskaru naneste aj na spodné viečko.

Mary Kay ® Tekutý Rozjasňovač

 

5 Multifunčný produkt – farba na líca: Farbu, ktorú ste naniesli na viečka, použite aj na líčka. Správne miesto aplikácie nájdete tak, že sa usmejete a štetcom podkreslíte líčka, nebojte sa urobiť aj krúživý pohyb, tvári tak dodáte správny letný nádych.
V podstate to platí pri aplikácii akéhokoľvek produktu – radšej menej farby a viac rozotierať.
Tekutý rozjasňovač môžete použiť aj v tomto kroku – len pár dotykov prstom na vrch lícnych kostí.

6 Krásny úsmev: Veľmi sa teším z návratu leskov na pery! NouriShine Plus lesk na pery je nelepivý a jeho bohaté zloženie s vitamínmi pomáha eliminovať ryhy na perách a bojuje proti prejavom starnutia.

Aby líčenie pier vydržalo čo najdlhšie, vyskúšajte tento postup: pery som na začiatku natrela balzamom na pery z kolekcie Satin Lips. Pred líčením som papierovým obrúskom odstránila prebytočný balzam. Potom som po perách prešla fixačnou ceruzkou a kontúrovacou ceruzkou v neutrálnom odtieni Light Nude som ich vykreslila. Modelke som vybrala krásny svieži odtieň lesku na pery Sun Blossom. Ak obľubujete viac lesku – do stredu pier môžete jemne prstom ťuknúť trocha z tekutého rozjasňovača.

7 A záverečná bodka? Pohľad do zrkadla, úsmev a rozhodnutie, že toto bude naozaj skvelý deň!

A úplne posledná bodka: líčenie zafixujte fixačným sprejom na mejkap.

Mary Kay® Fixačný sprej na mejkap
H&B