Už o pár dní budete mať šancu zapojiť sa do súťaže ECOidea, ktorá vytvára pre mladých možnosť prihlásiť svoje nápady prostredníctvom online formulára a vyhrať ceny v hodnote 3 000 €. Najlepšie nápady získajú mentora a prístup do troch coworkingových priestorov na Slovensku.

Cieľom povzbudiť mladých ľudí, aby sa zamýšľali nad súčasnou produkciou vo svete a motivovať ich k využitiu vlastného potenciálu na pozitívnu zmenu v spoločnosti. Do súťaže sa môžu prihlásiť mladí vo veku 15 až 25 rokov. Podmienkou je vyplniť prihlasovací formulára na stránke www.sobi.eco/ecoidea, kde treba uviesť základné údaje o nápade – eko dizajne nového produktu.

Súťaž má 3 kategórie:

Interiérový a úžitkový dizajn

Módny dizajn

Voľná kategória

„Ak chceme žiť v prosperujúcej modernej krajine, musíme ísť príkladom a dávať ľuďom reálne možnosti uplatnenia sa. Našou súťažou chceme povzbudiť mladých, aby sa zamýšľali nad dnešným systémom výroby a nasmerovať ich na ekologický rozmer produktov,“vysvetľuje Tomáš Horváth, riaditeľ značky sobi.eco, hlavného organizátora súťaže.

Prihlášky vyhodnotí odborná komisia, ktorá bude posudzovať:

udržateľnosť produktu, najmä s ohľadom na životné prostredie,

jednoduchosť výroby a realizovateľnosť,

uplatniteľnosť na trhu,

originálnosť.

Najlepšie dizajny postúpia do druhého kola, v rámci ktorého získajú odborného mentora na vytvorenie funkčného prototypu. Prototypy z druhého kola budú prezentované na verejnom podujatí na jar 2020 a následne vyhodnotené a ocenené. Najlepšie nápady s prototypmi získajú vecné ceny a možnosť spolupráce na výrobe produktu na Slovensku. Hlavnou cenou súťaže je elektro kolobežka Inmotion. Za svoje nápady môžu mladí vyhrať aj 3x ročný paušál od Telekomu, 3x kompletnú zubnú výbavu od Curaprox, udržateľnú kozmetiku od DM drogerie markt, Naturlove a Bezobalis, poukážky na nákup v Martinuse, lístky na Night of chances od Nexterie a eko-etické produkty od značky sobi.eco.

Súťaží sa od 26. septembra od 17.00 hodiny v priestoroch Satori Stage. Prihlasovanie bude otvorené do 15. novembra prostredníctvom online formulára na stránke: www.sobi.eco/ecoidea.

Viac sa o otváracom podujatí súťaže ECOidea dozviete na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/383820415848094

H&B