jednoducho a rýchlo!

Nemáte času nazvyš a napriek tomu túžite po pevnej postave, sexy nohách, plochom brušku a pevnom zadočku bez celulitídy a strií? Riešením sú účinné spevňujúce prípravkami a tiež programom na domáce cvičenie!

Zabudnite na všetky posilňovne a fitnes centrá, užite si cvičenie v pohodlí domova. Aby bol efekt čo najviac viditeľný, hýbte sa ideálne každý deň. Ak budete pravidelne a intenzívne cvičiť 10 minút, dosiahnete lepšie výsledky, než pri dlhodobej záťaži raz alebo dvakrát týždenne. Ak máte čas, môžete dobu cvičenia zdvojnásobiť – jedna séria ráno a druhá neskôr počas dňa. Pospaľovací efekt tak bude dvojnásobný.

1,2,3 – začíname!

VYSKÚŠAJTE CVIČENIE NIVEA NA PEVNÝ ZADOČEK A STEHNÁ:

Krásne nohy a zadok.

Cvik č. 1

Unožovanie v stoji (cvičenie na vonkajšiu stranu stehien a zadok)

Postavte sa vzpriamene, zatiahnite brucho a preneste váhu na ľavú nohu. Ľavou rukou sa môžete pridržovať stoličky či stola, pravú dajte vbok. Napnite pravú nohu a unožujte doprava. V pozícii, keď pocítite stiahnutie svalov v pravej časti zadku, pohyb zastavte a držte na 1 ‐ 2 sekundy. Potom vráťte nohu do východiskovej pozície.

Opakujte 10 – 16-krát na každú stranu.Ak máte pocit, že stojnánoha vykonáva všetku záťaž, skúste ju uvoľniť a sústreďtesa na nohu, ktorú zdvíhate.

Variant cviku č. 1

Polovičné krúžky (cvičenie na vonkajšiu stranu stehien a zadok)

Všetko robte podobne, ako v predchádzajúcom cviku, ale plynulým pohybom robte polokrúžky dopredu a dozadu. Špičkou prstov sa dotýkajte zeme. Mali by ste cítiť, ako viac posilňujte svaly zadku.

Opakujte 10 – 16-krát na každú stranu.

 

 

Cvik č. 2

Široké podrepy (plié)

Postavte sa vzpriamene s nohami rozkročenými na šírku bokov, zatiahnite brucho a podsaďte panvu. Oboma nohami sa ešte o malý krok rozkročte a špičky chodidiel vytočte smerom von. Ruky dajte vbok alebo sa oprite o operadlo stoličky. Pokrčením v kolenách sa pomaly znižujte do podrepu a opäť sa zdvíhajte do východiskovej pozície. Kolená sa pohybujú v smere špičiek. Nezabudnite držať správny postoj s ramenami stiahnutými dozadu a dolu. Brucho zatiahnuté, panva a chrbát v rovnakej osi.

Opakujte 10 – 20-krát.

 

Variant cviku č. 2

Jednoduché podrepy (na zadoček)

Nohy postavte na šírku panvy a narovnajte chrbticu tak, aby s hlavou bola v jednej priamke. Natiahnite ruky pred seba a robte malé podrepy nahor a nadol v rozsahu asi 15 cm.

Opakujte 10 – 20-krát.

 

 

Cvik č. 3

Výpady (cvičenie na stehná a zadok)

Postavte sa vzpriamene s nohami na šírku bokov, kolená jemne pokrčené. Urobte veľký krok vzad jednou nohou a znížte ťažisko. Váha musí byť prenesená na prednú nohu a koleno prednej nohy by malo byť nad chodidlom. Chrbát a panvu držte kolmo k zemi a brucho zatiahnuté. Vráťte sa do východiskovej pozície a vystriedajte nohy.

Opakujte 10 – 16-krát na každú stranu.

 

 

Variant cviku č. 3

Výpady so zdvihnutou nohou (cvičenie na stehná a zadok)

Všetko robte ako pri predchádzajúcom cviku. Len keď budete nohu vracať dopredu, cvik si sťažte tak, že urobíte tou istou nohou i výpad vpred.

Opakujte 10 – 16-krát na každú stranu.

 

 

 

Cvik č. 4

Posilňovanie vonkajších stehenných svalov

Ľahnite si na bok a podoprite si hlavu. Pokrčte koleno spodnej nohy a hornú nohu držte natiahnutú v predĺžení chrbtice. Zdvíhajte hornú nohu. Panvu držte stále kolmo k podložke. V najvyššej pozícii držte nohu 2 ‐ 3 sekundy a povoľte dole.

Opakujte 16-krát na každú stranu.

Cvik č. 5

Posilňovanie vnútorných stehenných svalov

Ľahnite si na ľavý bok a pokrčenú pravú nohu (hornú nohu) položte za ľavú tak, aby pravé chodidlo ležalo za ľavým kolenom. Ľavú (spodnú) nohu držte natiahnutú s jemne pokrčeným kolenom a zdvíhajte ju nahor, kým nepocítite záber na vnútornej strane stehna. Držte 1 ‐ 2 sekundy a potom nohu pomaly vráťte do východiskovej pozície.

Cvičte 16-krát v plnom rozsahu a 16 malých kmitov v najvyššej pozícii. To isté na druhú nohu.

Cvik č. 6

Zanožovanie (cvičenie na zadnú stranu stehien a zadok)

Kľaknite si na podložku a oprite sa o dlane, ruky by mali byť pod ramenami. Brucho zostáva zatiahnuté. Opakovane zanožujte jednu nohu pokrčenú v kolene do pravého uhla. Chodidlo smeruje ku stropu.

Opakujte 16-krát na každú stranu. Po niekoľkých sekundách odpočinku opakujte ešte jednu sadu.

 

Variant cviku č. 6

Striedavé naťahovanie (cvičenie na zadnú stranu stehien a zadok)

Kľaknite si na podložku a oprite sa o dlane. Brucho zostáva zatiahnuté. Opakovane preťahujte pravú nohu a ľavú ruku.

Opakujte 16-krát na každú stranu.

 

Cvik č. 7

Zdvíhanie panvy (cvičenie na zadok a zadnú stranu stehien)

Ľahnite si chrbtom na podložku, ruky položte pozdĺžne s telom. Zdvíhajte zadok tak, aby telo urobilo pri zdvihnutí jednu priamku – hovorí sa tomu polovičný most. Ťah by ste mali cítiť na zadku a zadnej strane stehien.

Opakujte 10 – 20-krát.

 

Variant cviku č. 7

Zdvíhanie panvy s natiahnutou nohou (cvičenie na zadok a zadnú stranu stehien)

Všetko robte podobne, ako pri predchádzajúcom cviku, ale pri každom zdvihnutí panvy nahor natiahnite nohu.

Opakujte 16-krát na každú stranu.

 

Na závercvičenia si urobte strečing. Slúži na to, aby sa svaly neskracovali a tiež aby po cvičení neboleli.

RÝCHLY TRIK NA SPEVNENIE

Ešte než odhalíte svoje nohy letnému slnku, vyskúšajte tento jednoduchý cvik z jogy pre lepšiu cirkuláciu krvi a štíhlejšie tvary. V ľahu na zemi sa prisuňte zadkom ku stene, napnuté nohy oprite o stenu a v tejto pozícii chvíľu relaxujte.

           

NAJLEPŠÍ POMOCNÍCI PRE POSTAVU SNOV

Cvičenie podporte účinnou starostlivosťou produktmi značky NIVEA, ktoré zlepšujú pružnosť pokožky, osviežujú a hydratujú, takže nielen dobre vyzeráte, ale aj sa skvele cítite. 

Spevňujúca telová starostlivosť s Q10 a vitamínom C

Obľúbené telové mlieko má teraz ešte účinnejšie zloženie obohatené o dva silné antioxidanty: o vitamín C a koenzým Q10, ktoré už za 10 dní dokážu spevniť pokožku a dodať jej pružnosť.

Pre svieže nohy bez celulitídy:

Osviežujúce mlieko na nohy s Q10

Koniec ťažkým, opuchnutým a unaveným nohám! Toto ľahké mlieko sa do pokožky ihneď vstrebe, osvieži ju a spevní za 10 dní. Pri pravidelnom používaní už po 4 týždňoch redukuje viditeľné prejavy celulitídy.

Nohy budú opticky pôsobiť štíhlejšie, keď im dodáte OPÁLENÝ VZHĽAD:

Tónovacie telové mlieko Sun-Kissed Radiance

Ošetruje pokožku a postupne jej prepožičia rovnomerné a prirodzené opálenie. Je obohatené o výťažky z ginkga biloby a olej z jadierok z hrozna. Hydratuje pokožku celých 24 hodín a zanechá ju jemnú na dotyk a dodá jej sviežu vôňu. Pre optimálny výsledok použite pred prvým použitím píling.

 

H&B