Jedna z najdôležitejších vecí v starostlivosti o pleť, na ktorú by nemala zabúdať žiadna žena bez rozdielu veku je hydratácia. Len dostatok vody v pokožke vyčarí hladký, svieži a rozjasnený vzhľad.

 

Prečo je hydratácia taká dôležitá?

Často sa objavuje názor, že za mladým vzhľadom stojí len anti-aging starostlivosť. Tá je určite veľmi dôležitá, ale ak je pleť dehydrovaná, bude vyzerať zle i vo veľmi mladom veku. Len si predstavte také jablko. Keď je práve odtrhnuté zo stromu, je hladké, lesklé a šťavnaté. Keď ho ale necháte nejakú dobu v blízkosti kúrenia, tak stratí vodu a zrazu je zoschnuté, vráskavé, šupka je matná a nepekná. Rovnako tak i pleť. Nedostatok vody zapríčiní, že vyzerá sivasto, je matná, drsná a zoschnutá bez ohľadu na vek. Dôležité je preto poskytnúť jej dostatok vody zvnútra, ale tiež kvalitnú starostlivosť po celý rok.

Mýty o hydratácii

Dávno už neplatí, že sa hydratačná starostlivosť nesmie používať v zime, lebo by v pleti „zmrzla“ a poškodila ju. Naopak, v zimnom období sa voda z pleti veľmi ľahko vytratí. Môžu za to jednak nepriaznivé poveternostné vplyvy ako je mráz, vietor, sneženie, ale tiež časté striedanie tepla a zimy. Pleť si tak neudrží hydrolipidickú bariéru a voda sa vytráca. V lete na ňu zase pôsobí slnko, voda z bazénov a slaná voda a je to začarovaný kruh. Preto je nevyhnutné na hydratáciu myslieť a dodávať ju v starostlivosti.

Čo dokáže kyselina hyalurónová?

Táto ošetrujúca zložka kozmetiky je už niekoľko rokov veľkým hitom. Makromolekula cukru sa prirodzene nachádza v našej koži a dokáže zadržovať v pleti hydratáciu, pretože má obrovskú schopnosť viazať na seba veľké množstvo vody. Je až neuveriteľné, že na jeden gram kyseliny hyalurónovej je to až šesť litrov! Nevýhodou je, že prirodzená produkcia kyseliny hyalurónovej v koži s vekom klesá – začína sa to už po dvadsiatom piatom roku veku. Výsledkom je, že tam, kde v pleti chýba, pokožka stráca svoju plnosť a objem a začínajú sa objavovať vrásky.

Značka NIVEA uvádza nový rad Hydra Skin Effect, ktorý obsahuje čistú kyselinu hyalurónovú, ktorá nielenže intenzívne hydratuje pokožku, ale tiež naštartuje schopnosť pleti produkovať hyalurón zvnútra. Aktivuje ho až trikrát viac, než je sama si schopná vyprodukovať. Kyselina hyalurónová obsiahnutá v novom rade sa vyrába fermentáciou, a preto je veľmi čistá a účinná, navyše kombinuje vo svojom zložení dlhé a krátke reťazce. Tie majú duo efekt: molekuly s dlhým reťazcom viažu vodu v hornej vrstve kože a tie s krátkym reťazcom stimulujú prirodzenú schopnosť kože produkovať vlastný hyalurón.

Textúra, ktorá si vás okamžite získa

Len skvelý účinok však nestačí, dôležitá je tiež textúra výrobkov. Odborníci v laboratóriách preto vytvorili také, ktoré využívajú hydrodisperznú technológiu, majú špeciálnu ľahkú gélovú formulu, ktorá sa pri aplikácii na pleti „rozpúšťa“ a okamžite sa do nej vstrebáva, ale bez mastného a zaťažujúceho pocitu.

Novinky z radu HYDRA SKIN EFFECT: 

Sérum

Povzbudzujúce hydratačné sérum Hydra Skin Effect nabije pleť energiou už po prvom použití. Je to ideálna záchrana napríklad po prebdenej noci alebo po dlhej ceste lietadlom, keď je pleť dehydratovaná. Sérum sa postará o hladšiu pleť, hydratáciu až  72 hodín a vyhladenie vrások. Obsahuje 2,5x viac kyseliny hyalurónovej než ostatné produkty z radu Hydra Skin Effect.

 

Denná starostlivosť

Osviežujúci denný hydratačný gél Hydra Skin Effect poskytne pleti až 72-hodinovú hydratáciu a vďaka kyseline hyalurónovej znovu aktivuje pleťové bunky, ktoré sa postarajú o spevnenie pleti. Má ľahké gélové zloženie vďaka ktorému nezostane na pleti mastný film.

 

Nočná starostlivosť

Regeneračný nočný hydratačný gél-krém Hydra Skin Effect dobije pleti „baterky“ počas spánku. Vyskúšajte nočný zázrak s príjemnou textúrou obsahujúci kyselinu hyalurónovú, ktorá aktivuje pleťové bunky. Vďaka tomu bude pleť pevnejšia, pružnejšia a bude hydratovaná až na 72 hodín.

Špeciálna starostlivosť

Intenzívna hydratačná 7-dňová kúra Hydra Skin Effect je S.O.S. záchrana pre veľmi dehydrovanú pleť, ktorá potrebuje intenzívnu starostlivosť: špeciálne ampulky obsahujú čistú kyselinu hyalurónovú, ktorá okamžite aktivuje pleťové bunky. Práve vďaka tomu si začne pleť opäť tvoriť vlastnú kyselinu hyalurónovú a začne sa spevňovať. Okrem toho, že bude pleť pružnejšia, bude tiež hydratovaná a príjemne hebká.

 

 

Čistenie pleti

Aj keď sa vám po náročnom dni chce len padnúť do postele, nezabudnite pleť odlíčiť. Práve v noci má totiž naša čas pre seba, môže sa zregenerovať a načerpať sily do ďalšieho dňa. Micelárna voda a čistiaci gél Hydra Skin Effect odstraňujú mejkap i ostatné nečistoty z pleti jedným ťahom a čistia pleť skutočne do hĺbky. Obsahujú kyselinu hyalurónovú, ktorá sa stará o dlhodobú intenzívnu hydratáciu a predchádza tak predčasnému starnutiu pleti. Vyskúšajte micelárnu vodu Hydra Skin Effect a micelárny čistiaci gél Hydra Skin Effect.

CCC